Завантажити ще

У Міноборони роз'яснили, хто із військовослужбовців отримає до 100 тисяч гривень винагороди

У Міноборони роз'яснили, хто із військовослужбовців отримає до 100 тисяч гривень винагороди

Кабінет міністрів ухвалив рішення про виплату грошової винагороди для українських військовослужбовців, які беруть участь у бойових діях. Мінімальна надбавка, яку можуть розраховувати бійці, становить 30 тисяч гривень. Ті, хто виконує бойові завдання – до 100 тисяч гривень. Про це пише " Аrmyinform ".

- Грошова винагорода виплачується всім категоріям військовослужбовців ЗСУ та інших силових відомств під час воєнного стану, включаючи строковиків. Її розмір складає 30 тисяч гривень щомісяця. Для військових, які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують здійснення заходів щодо національної безпеки та оборони, відсічі та стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах бойових дій, розмір такої винагороди збільшується до 100 тисяч гривень на місяць пропорційно їхньому часу участі, - зазначено в повідомленні.

Згідно з документом, максимальна сума винагороди виплачується військовослужбовцям, які виконують бойові завдання у районі ведення бойових дій, визначені вищим керівництвом.

- Також це можуть бути завдання з всебічного забезпечення угруповань Сил оборони держави в районі ведення бойових дій згідно з бойовими розпорядженнями, інші бойові або спеціальні завдання, бойові завдання з руху опору та завдання щодо ведення оперативної розвідки в районі ведення бойових дій або на тимчасово окупованих територіях, - Роз'яснили в Міноборони.

Як зазначено у повідомленні, для отримання винагороди військовослужбовець має надати документи, що підтверджують участь у бойових діях. До них відносяться: бойовий наказ, журнал бойових дій, бойове повідомлення або постова відомість, а також рапорт командира підрозділу про його участь у бойових діях або виконання бойових завдань.

- Важливим нюансом також є те, що у наказах про виплату додаткової винагороди, виходячи з розміру 100 000 гривень на місяць, обов'язково вказуються підстави для його видання з посиланням на бойовий наказ (бойове розпорядження), - наголосили у відомстві.

Хто ще може отримати грошову винагороду:

  • військовослужбовці, які брали безпосередню участь у бойових діях і загинули або померли внаслідок отриманих поранень та травм;
    армійці, захоплені в полон або заручниками;
    військовослужбовці, які зазнали поранень, зокрема це контузії, травми, каліцтва, пов'язані із захистом батьківщини.

У разі смерті військовослужбовця виплачується винагорода у повному розмірі за місяць, у якому він помер. Також допомогу передбачено для сім'ї загиблого військового у розмірі 15 мільйонів гривень. Ця сума розподіляється рівними частками усім членів сім'ї.