Завантажити ще

Нові санкції для Росії: Євросоюз обмежить ввезення вугілля з РФ, але ембарго на газ та нафту не буде

Нові санкції для Росії: Євросоюз обмежить ввезення вугілля з РФ, але ембарго на газ та нафту не буде
Фото: REUTERS\Jessica Lutz\File Photo

Європейський Союз сформував новий пакет санкцій щодо російської економіки. Про це 5 квітня заявила у Твіттері голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн.

Пакет включає:

  • Заборону імпорту вугілля з Росії на суму 4 мільярди євро на рік.
  • Повну заборону транзакції чотирьох ключових російських банків, включаючи ВТБ.
  • Заборону заходу російських судів у порти країн ЄС.
  • Заборону на експорт у РФ напівпровідників, машин та транспортного обладнання на суму 10 мільярдів євро.
  • Нові заборони імпорту російських товарів у сумі 5,5 мільярда євро
  • Адресні заходи, такі як заборона на участь російських компаній у державних закупівлях у ЄС та виключення будь-якої фінансової підтримки для російських державних органів.
  • Також Євросоюз готує нові санкційні списки фізичних осіб.

- Ми також працюємо над додатковими санкціями, зокрема щодо імпорту нафти, і розмірковуємо над деякими ідеями держав-членів, такими як податки або специфічні канали оплати, як ескроу рахунки, - заявила фон дер Ляйєн.

Обмеження можуть торкнутися експорту приблизно на 10 млрд євро та імпорту із Росії приблизно на 9 млрд. Проте основна торгівля між 27 країнами ЄС та Росією - енергоресурсами - не буде обмежена і цього разу. На нафті та газі Росія заробляє понад 650 млн євро на день.

Раніше глава європейської дипломатії Жозеп Боррель повідомив, що у ЄС у вівторок узгодять новий пакет санкцій щодо Росії.

- Сьогодні ми маємо намір схвалити новий пакет санкцій, але ми ще обговорюємо, що робити з енергетикою, - сказав він у вівторок в інтерв'ю іспанській радіостанції "КОПЕ".

Новий пакет санкцій Євросоюзу щодо Росії передбачає заходи у сферах енергетики, торгівлі, транспорту, а також персональні санкції, підтвердив виконавчий заступник голови Єврокомісії Валдіс Домбровскіс, передає " Інтерфакс-Україна ".

- П'ятий пакет санкцій торкнеться не лише енергетики, це широкий пакет санкцій, який охоплює різні сфериі, а також включає більше персональних санкцій, торгові санкції, санкції стосовно транспортного сектора, - заявив Домбровскіс.

За його словами, санкції щодо російської енергетики стосуватимуться імпорту вугілля.

Для вжиття відповідних заходів необхідно, щоб їх підтримали всі 27 держав-членів блоку.