Колишній канцлер Німеччини Ангела Меркель наполягає на тому, щоб вважати за правильне своє рішення не приймати Україну до НАТО у 2008 році. Про це заявила 4 квітня прес-секретар Меркель на запит агентства DPA, давши, таким чином, відповідь на критику з боку президента України Володимира Зеленського.
- Федеральний канцлер доктор Ангела Меркель підтримує свої рішення у зв'язку із самітом НАТО 2008 року в Бухаресті, - сказала речник.
Водночас Меркель поділяє міжнародні зусилля щодо припинення російської загарбницької війни в Україні, але не стала безпосередньо реагувати на запрошення приїхати до Бучі.
- Враховуючи звірства, які стають помітними у Бучі та інших місцях України, всі зусилля федерального уряду та міжнародної спільноти бути на боці України та покласти край варварству та війні Росії проти України мають повну підтримку колишнього канцлера, - додала прес-секретар.
Президент України Володимир Зеленський напередодні запросив колишнього федерального канцлера Німеччини Ангелу Меркель та екс-президента Франції Ніколя Саркозі відвідати Бучу, щоб самим "побачити, до чого призвела політика поступок Росії". Зеленський також нагадав, що 3 квітня виповнилося 14 років від дня саміту НАТО в Бухаресті, коли був шанс вивести Україну із "сірої зони" на сході Європи - але його було втрачено.
У своєму відеозверненні ввечері 3 квітня Зеленський уточнив, що у бучанській різанині Україна не звинувачує Захід - лише РФ та конкретних військових, які вчинили злочини. Але має право говорити про "нерішучість Заходу".
Саркозі чи його представники поки що не відреагували на репліки українського лідера.
Після відходу російських окупантів із Київської області у Бучі, Ірпені на Житомирській трасі та в інших місцях виявлено сотні тіл мирних жителів, яких закатували та вбили росіяни, у тому числі – масові поховання. Тіла мирних жителів, які загинули внаслідок звірств російських нелюдів, продовжують знаходити і сьогодні (5 квітня), оскільки місцевість ще до кінця не прочесана. Численні свідчення військових злочинів вже стали відомі усьому світові. Росія заперечує очевидне, заявляючи про "злочинні провокації" українських військових і, зрозуміло, уявних "нацистів-радикалів".