Завантажити ще

У звільненій частині Київщини комендантська година триватиме понад дві доби для розмінування

У звільненій частині Київщини комендантська година триватиме понад дві доби для розмінування
Фото: t.me/kyivoda

У Київській області у населених пунктах, звільнених від російських військ, комендантська година триватиме понад дві доби. Про це повідомив голова обласної воєнної адміністрації Олександр Павлюк.

- На території Київської області запроваджується комендантська година з 21:00 до 06:00.
Тимчасові обмеження діятимуть з 2 по 3 квітня на території Київської області. Виключення – населені пункти Броварського, Вишгородського та Бучанського районів, що знаходилися під російською окупацією та звільнені українськими силами оборони. Там комендантську годину посилено! На території цих міст та сіл обмеження діятимуть з 21:00 2 квітня до 06:00 5 квітня, - йдеться у його Телеграм-каналі.

Павлюк пояснив довгу комендантську годину тим, що звільнені території потрібно зачистити та розмінувати. Глава ОВА ще раз наголосив, що повертатися до цих населених пунктів поки що не можна. Жителям, які залишилися вдома, не можна виходити надвір.

– Дайте можливість фахівцям зробити деблокування об'єктів інфраструктури для того, щоб ми могли повернути в громади повноцінне життя, – пояснив він.

2 квітня голова Київської обласної військової адміністрації Олександр Павлюк провів виїзну нараду у звільненому від окупантів місті Бучі. На ньому напрацювали «дорожню карту» першочергових кроків обласних та міських служб, які сприятимуть відновленню повноцінного життя. Спочатку в місті потрібно провести повну зачистку та розмінування об'єктів інфраструктури. Це завдання військових, поліцейських та рятувальників. Повноцінна робота енергетиків, комунальників та мобільних операторів можлива після повного зачистки міста військовими, а також розмінування доріг, мостів та інших об'єктів інфраструктури спеціалістами ДСНС.

Мер Ірпеня Олександр Маркушин повідомив, що всі населені пункти району, сусідні міста та села звільнені. У районі почали розвозити гарячі обіди, ліки, розчищати дорогу. Над відновленням комунікацій почнуть працювати у понеділок. Маркушин попередив про жорстке покарання мародерів.

- І вкотре закликаю ірпінців! Я вас прошу ще трохи потерпіти і не повертатися в Ірпінь. Добре розумію кожного із вас, адже сам втратив батьківський дім. Але, повірте, ваше життя - найцінніше! Бережіть себе! - підсумував він.

Мер Ірпеня заявив про звільнення міста від окупантів 28 березня. Бучу звільнили 31 березня.

t.me/kyivoda

t.me/kyivoda