Завантажити ще

У Чехії запропонували висунути Зеленського на Нобелівську премію миру

У Чехії запропонували висунути Зеленського на Нобелівську премію миру
Фото: instagram.com/zelenskiy_official/

Чеський католицький священик, теолог та філософ Томаш Галік та колишній дипломат, директор бібліотеки імені Вацлава Гавела Міхаель Жантовський запропонували вручити цього року Нобелівську премію миру президентові України Володимиру Зеленському. Про це повідомляє інформаційне агентство ČTK, яке цитує « Укрінформ ».

Згідно з листом голови Норвезького Нобелівського комітету Беріт Рейс-Андерсен, президент України, протидіючи російській агресії на чолі українського народу, захищає мир для усієї Європи. За їхніми словами, розв'язана Росією війна проти України стала символом боротьби за загальнолюдські цінності.

Автори звернення нагадують, що Зеленський мав змогу виїхати з країни на початку війни, однак залишився в країні як Верховний Головнокомандувач Збройних Сил, даючи мільйонам українців відчуття, що за тяжких часів їх не покинули.

- Він показав приклад мужності, однієї з найважливіших людських якостей. Це людина, що надихає світ своїм гуманним підходом та переконанням, – підкреслили у листі.

Про те, що Зеленський заслужив на Нобелівську премію миру, Галік заявив ще 12 березня, коли отримував премію Коменського в Нідерландах. За його словами, премія має бути присуджена Зеленському та народу України.

Норвезький комітет Нобелівської премії миру оголосить лауреата на початку жовтня.

Раніше із пропозицією висунути Володимира Зеленського та народ України на Нобелівську премію миру виступила група європейських політиків.

У 2021-мц році лауреатом Нобелівської премії миру став головний редактор російської "Новой газеты" Дмитро Муратов. Він заявив, що вирішив продати свою медаль заради допомоги українським біженцям.