Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Арестович відповів на "зраду", яка нашуміла довкола переговорів у Стамбулі

Арестович відповів на
Фото: instagram.com

Радник глави Офісу президента Олексій Арестович заявив про "схожість" між українським і російським народами на тлі звинувачень, що поширюються в мережі, про "зраду" на переговорах країн у Стамбулі. Відеозвернення він опублікував у своєму Інстаграмі.

- Схожість – у тотальній "зраді", яка розлилася після стамбульських переговорів. "Україну здали", "Росія-матінка загинула". Ці крики з обох боків однакові за тією самою формулою, за тією ж логікою. Навіщо ви таку дурницю, такі помої носите у своїх головах та душах? Гаразд росіяни, зрозуміло... А нам навіщо? Ми ж вільна країна вільних людей... Ось поки виносите це дер*мо у своїй голові, ви остільки "росіяни", - заявив Арестович.

Щодо переговорів України та Росії, радник голови ВП підтвердив, що українська сторона обговорює з Москвою узгодження з майбутніми країнами-гарантами безпеки України, серед яких – Росія. Також сторони обговорюють проведення на території України військових навчань за участю іноземних збройних сил. Водночас, Арестович стверджує, що Росія не накладатиме вето на проведення подібних навчань.

- Багато країн - США, Великобританія, Польща, всі постійні члени Ради безпеки ООН і багато інших країн, Китай розглядається, Туреччина - дали свою згоду дати нам гарантії. Як туди потрапила Росія? Так дуже просто – як постійний член Ради безпеки ООН, її ж не спеціально туди запрошували, – пояснив він.

За словами Арестовича, у цій системі РФ не матиме права вето, тому що воно встановлюватиметься більшістю. А у разі повторного вторгнення в Україну - держави-гаранти мають розпочати екстрені консультації та надати Києву військову, економічну, гуманітарну, політичну допомогу, включаючи закрите небо, постачання зброї та інше.

- Росія не накладатиме вето на наші навчання. Вона лише повинна розуміти, що навчання, які проводяться в Україні, не спрямовані на неї, не мають наступального характеру. У тому чи іншому вигляді це існувало й досі. А турбує її якраз присутність НАТО. Цей моніторинг має дати їй зрозуміти, що хвилюватися нічого, ніхто не має наміру нападати, - зазначив уявити ВП.

Також радник голови ВП наголосив, що країни-гаранти зобов'язуються сприяти та допомагати вступу України до ЄС. За його словами, російська сторона із цим пунктом погодилася. Він упевнений, що створення такої системи безпеки є деяким аналогом НАТО, але з найкращим варіантом 5 статті.