9 червня
Завантажити ще

Компенсацію за втрату житла українці можуть отримати через "Дію"

Компенсацію за втрату житла українці можуть отримати через
Фото: nv.ua

Українці, які втратили свої будинки через бойові дії в Україні, можуть отримати компенсацію від держави. Заявку подати можна через портал Дія. Про це повідомив президент Володимир Зеленський у своєму зверненні.

– Також важлива новина від наших чиновників. Відтепер працюватиме новий функціонал нашого державного сервісу Дія. Як я і обіцяв, держава відшкодує втрату будинку чи квартири внаслідок бойових дій. Кожен наш громадянин, кожна громадянка вже може подати відповідну заявку до "Дія", - заявив Зеленський.

Як зазначив президент, поки що послуга доступна лише в "Дія", але найближчим часом громадяни зможуть також подати заявку на отримання компенсації у ЦНАПі.

- Подання заявок вже доступне у мобільному додатку. Оновити програму, щоб побачити цю нову послугу. А за тиждень буде доступна й офлайн – у центрах надання адміністративних послуг. Сам по собі функціонал у "Дія" досить зручний. Але всі необхідні деталі пояснюватимуть наш уряд. Головне – держава компенсує кожен метр втраченої нерухомості, - наголосив він.

Також Зеленський повідомив, що Кабмін розширив програму допомоги установам, які підтримують переселенців із районів бойових дій. Крім того, уряд надіслав 426 мільйонів гривень на виплату зарплати шахтарям.