1 липня
Завантажити ще

"Схеми": відсторонений голова КСУ Тупицький незаконно втік до Австрії під час воєнного стану

Фото: УНИАН\Ратынский Вячеслав

Відсторонений голова Конституційного суду Олександр Тупіцький поки не встановленим шляхом виїхав з України після початку повномасштабного вторгнення Росії, стверджує у своєму розслідуванні програма "Схеми". 59-річному Тупицькому вдалося зробити це, незважаючи на заборону виїзду за межі держави чоловікам призовного віку та його статус обвинуваченого у кримінальному провадженні, зазначає 29 березня " Радіо Свобода ".

За даними "Схем", 22 лютого 2022 року суддя прилетів із Туреччини до України і з того часу офіційно не перетинав кордон у зворотному напрямку.

За інформацією журналістів, після початку війни Тупицький разом із сім'єю переїхав на захід України, зокрема до Стрия Львівської області.

Вже в розпал повномасштабного вторгнення Росії, за даними прикордонників, дружина судді Ольга Тупицька разом із двома дітьми перетнула кордон із Угорщиною на автомобілі BMW, зареєстрованому на неї. Від'їзд відбувся 17 березня.

При цьому сам Тупицький офіційно кордону не перетинав. За даними джерел "Схем" серед прикордонників, у їхній базі даних відсутня відмітка про виїзд Тупицького з України. Проте, за інформацією розслідувачів, він також виїхав із території України.

Олександр Тупицький у Відні. Фото: Схеми \Радіо Свобода.

Олександр Тупицький у Відні. Фото: Схеми \Радіо Свобода.

Про це, зокрема, свідчать фотографії, які опинилися у розпорядженні журналістів. Днями відсторонений голова КСУ був помічений у Відні. 24 березня він виходив із готелю Stefanie у центрі австрійської столиці. Журналісти Схем стверджують, що на фото саме Олександр Тупіцький.

Журналісти «Схем» зв'язалися з відстороненим головою КСУ телефоном, щоб уточнити його місцезнаходження, проте він кинув слухавку.

 

У грудні 2021 року уряд США запровадив санкції проти Олександра Тупицького. Підставою для запровадження санкцій названо «значні корупційні діяння, що включають отримання грошового хабара під час роботи в українській судовій системі». Також під санкціями опинилася дружина судді Ольга Тупицька. Олександра Тупицького усунуто з посади голови КСУ президентом Володимиром Зеленським (суддя заперечує рішення глави держави), а також проходить як підозрюваний у справі про надання свідомо неправдивих показань і підкуп свідка.