Завантажити ще

Заборона проросійських партій: встигнути за 2 місяці, а майно забрати у власність держави

Заборона проросійських партій: встигнути за 2 місяці, а майно забрати у власність держави

Народні депутати з пропрезидентської фракції «Слуга народа» спільно з Міністерством юстиції напрацювали та зареєстрували законопроєкт, який визначатиме процедуру та наслідки заборони проросійських партій (номер 7172-1). Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук повідомила народний депутат Вікторія Підгорна.  

Парламентар повідомила, що законопроєкт встановлює жорсткі обмеження на діяльність політичної партії, яка:

 - виправдовує, визнає правомірною збройну агресію проти України, заперечує її, у тому числі шляхом представлення збройної агресії Російської Федерації проти України як внутрішній конфлікт, громадянський конфлікт, громадянська війна, заперечує тимчасову окупацію частини території України;

- виправдовує дії та бездіяльність осіб, які здійснювали або здійснюють збройну агресію проти України, представників збройних формувань Російської Федерації, інших незаконних збройних формувань, банд, груп найманців, створених та/або підпорядкованих, та/або керованих та/або фінансованих Російською Федерацією, а також представників окупаційної адміністрації Російської Федерації, яку складають її державні органи та інші структури, функціонально відповідальні за управління тимчасово окупованими територіями України, та представників підконтрольних Російській Федерації самопроголошених органів, які узурпували виконання владних функцій на тимчасово окупованих територіях України, у тому числі шляхом їх визначення як "повстанці", "ополченці", "ввічливі люди".

З позовом до суду про заборону партії звертається Міністерство юстиції. На період дії воєнного стану змінюється підсудність таких справ.

-       В умовах воєнного стану підсудність справи про заборону політичної партії як суду першої інстанції підсудні апеляційному адміністративному суду в апеляційному окрузі, що включає місто Львів, - зазначає Вікторія Підгорна. - Судом апеляційної інстанції у справі про заборону партії є Верховний Суд у складі колегії Касаційного адміністративного суду не менше ніж з п'яти суддів. Судове рішення Верховного Суду у таких справах є остаточним і касаційному оскарженню не підлягає.

На законодавчому рівні депутаті прописують терміни розгляду позову про заборону проросійських партій: один місяць – у суді першої інстанції і ще один місяць – у суді апеляційної інстанції. Тобто за два місяці реально закрити будь-яку проросійську політичну силу.

А тепер щодо майна забороненої партії: «Майно, кошти й інші активи партії та її структурних утворень переходять у власність держави, про що зазначається у рішенні суду».

На минулому тижні аналогічний законопроєкт про заборону проросійських партій зареєстрував у парламенті народний депутат від «Голосу» Роман Лозинський.