Завантажити ще

Зеленський вважає, що Росія змушує українців відмовитися від російської мови: Прояв вашої самогубчої політики

Зеленський вважає, що Росія змушує українців відмовитися від російської мови: Прояв вашої самогубчої політики
Фото: President.gov.ua

Президент Володимир Зеленський вважає, що в Україні відбудеться дерусифікація через напад Росії та українці поступово відмовляться від російської мови, оскільки вона асоціюватиметься з окупантами. Водночас президент під час відеозвернення наголосив, що у нашій країні ніколи не було мовної проблеми.

– Ми говорили сьогодні з нашими військовими у Маріуполі. З нашими героями, які захищають це місто. Ми говорили російською мовою. Тому що в Україні немає, і ніколи не було мовної проблеми. А тепер ви, російські окупанти, цю проблему створюєте. Це ви робите все, щоб наші люди самі уникали російської мови. Тому що російська мова асоціюватиметься саме з вами. Тільки із вами. З цими вибухами та вбивствами. Із вашими злочинами. Ви депортуєте наших людей. Ви цькуєте наших вчителів, змушуючи їх повторювати все за вашими пропагандистами. Це ви захоплюєте у полон наших мерів та українських активістів. Це ви розставляєте на окупованій території білборди із закликами (сьогодні вони з'явилися) не боятися говорити російською.

Просто подумайте, що це означає. Там, де російська завжди була частиною повсякденного життя, як і українська мова, на сході нашої держави, і там, де ви перетворюєте мирні міста сьогодні на руїни. Росія сама робить усе, щоб на території нашої держави відбулася дерусифікація. Ви це робите. За одне покоління. Та назавжди. Це ще один прояв вашої самогубчої політики, - заявив президент у новому відеозверненні.

Росія напала на Україну вранці 24 лютого без оголошення війни під приводом "спецоперації" зі звільнення українців від "фашистів" та "націоналістів". Російська армія бомбить не лише військові об'єкти, а й житлові райони наших міст, що розстрілюють мирних жителів. Через напад на Україну країни світу запровадили безпрецедентні санкції проти Росії, фактично зробивши країну та її мешканців ізгоями у цивілізованому світі.

Новини по темі: Війна України з Росією