29 травня
Завантажити ще

Зеленський згадав знищений у Бердянську російський корабель "Саратов" та звернувся до зрадників України

Зеленський згадав знищений у Бердянську російський корабель
Фото: President.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський попередив зрадників української присяги, які після окупації Криму перейшли на бік Росії, про трагічну долю, яка чекає на них на українській землі. Про це глава держави сказав у відеозверненні 25 березня.

- Хочу попередити всіх зрадників України, які перейшли на бік ворога у Криму ще кілька років тому. Ви ж переходили, бо думали, що житимете краще, а не тому, що хочете повторити трагічну долю своїх колег, які загинули на тих кораблях чи ще десь на землі чи на морі України. Ну, так і живіть, а це означає, тримайтеся подалі від наших міст і від нашої армії, - сказав Зеленський.

Про зрадників український лідер згадав, продовжуючи тему знищеного в Бердянську російського БДК "Саратов" (у перші години після удару вважалося, що ЗСУ потопили БДК " Орск " із цієї ж серії кораблів, але згодом Міноборони уточнило інформацію) та пошкоджених кораблів "Ново "Цезар Куніков".

- Вдячний нашим захисникам, які показали окупантам, що море не буде для них спокійним навіть тоді, коли там немає шторму. Бо буде там вогонь. Як на тих російських кораблях, які цього тижня пішли за відомим маршрутом із Бердянська, - сказав Зеленський.

Раніше Міноборони повідомило, що із трьох постраждалих від українського удару кораблів РФ двома управляли колишні українські моряки-зрадники. Командиром БДК "Саратов" був капітан 2-го рангу Володимир Храмченков, колишній командир СДК "Кіровоград" українських ВМС, який у 2014 році присягнув і перейшов на бік окупантів. Його "товариш" капітан 2-го рангу Юрій Павлов, командир БДК "Новочеркаськ", на момент зради був старшим помічником командира БДК "Костянтин Ольшанський".