23 вересня
Завантажити ще

У РНБО заявили, що війська РФ можуть застосувати в Україні зарин

У РНБО заявили, що війська РФ можуть застосувати в Україні зарин

Російські окупанти можуть використати в Україні хімічну зброю. Зокрема, існує загроза застосування ворогом зарину, що спричиняє нервово-паралітичну дію. Про це повідомляє прес-служба Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони.

- Фахівці з InformNapalm повідомляють про можливе використання зарину (з військовою метою його застосовують як бойову отруйну речовину нервово-паралітичної дії) у тих містах, де окупанти не можуть прорвати оборону, - зазначено у повідомленні.

За даними розвідки, з 17 березня офіцери РФ, що воюють в Україні, отримують антидот фосфороорганічних сполук – ін'єкцію Pralidoxime. Також з 20 березня командний склад Росії отримав ампули з атропіном, який є антидотом у разі хімічних отруєнь.

У ніч проти 24 березня російські окупанти вже скидали фосфорну бомбу в Луганській області. До цього на заводі "Сумихімпром" стався витік аміаку. Українська сторона не відкидає можливу загрозу застосування Росією хімічної чи біологічної зброї. Президент США Джо Байден погрожував російському лідеру Володимиру Путіну відповіддю, якщо Москва зважиться на такі дії.