Завантажити ще

Десять кроків для припинення війни. Польща, Чехія та Словенія вигадали план, як зупинити РФ і врятувати Україну

Десять кроків для припинення війни. Польща, Чехія та Словенія вигадали план, як зупинити РФ і врятувати Україну

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький розповів про план порятунку України, розроблений спільно Варшавою, Прагою та Любляною. План складається із десяти пунктів, втілення яких, на думку лідерів трьох країн, має призвести до припинення російської агресії проти України. Цей план Моравецкий виклав у колонці для видання Politico.

- Пройшов місяць відтоді, як Росія розпочала повномасштабний наступ на Україну. З того часу Захід ввів стосовно Росії чотири пакети санкцій, і все ж таки війна триває. Заходів явно замало. Потрібно зробити набагато більше і швидше, - вважає Моравецький.

Що пропонують Польща, Чехія та Словаччина:

 • Відключити всі російські банки від міжнародної платіжної системи SWIFT, щоб російська економіка не адаптувалася до нових умов.
 • Запровадити єдину політику прихистку для російських солдатів, котрі відмовляються виконувати накази Кремля.
  Цілком зупинити російську пропаганду в Європі - "свобода слова не означає права брехати".
 • Закрити порти для російських кораблів.
 • Ввести блокаду руху автомобільного транспорту як у Росію, так і з Росії.
 • Запровадити санкції не лише проти олігархів, але й проти всього російського бізнесу.
 • Зупинити видачу віз усім громадянам Росії, щоб російський народ зрозумів, що відповідає за війну проти України, і відвернувся від Путіна.
 • Запровадити санкції проти всіх членів партії "Єдина Росія".
 • Запровадити заборону на експорт в Росію технологій, які можуть бути використані у військових цілях.
 • Виключити Росію з усіх міжнародних організацій - "ми не можемо сидіти за одним столом із злочинцями".

- Якщо це не зупинить війну, треба йти далі. У Києві ми запропонували миротворчу місію під егідою НАТО та інших міжнародних організацій. Якщо ми не можемо запровадити ефективні санкції, у нас немає вибору: ми маємо захищати народ України власними щитами, – наголосив Моравецький.

Як вважає польський прем'єр, якщо не зупинити Путіна наразі, він рухатиметься далі.

- Якщо ми хочемо відновити світ, Путін повинен знати, де проходить червона лінія, яку він не має перейти. Той факт, що Росія має ядерний арсенал, не може слугувати виправданням пасивності. Ми повинні усвідомлювати цю загрозу, але вона не може нас стримувати. Інакше Путін піде лише далі, - упевнений прем'єр-міністр Польщі.

Росія напала на Україну 24 лютого під приводом надання військової допомоги так званим "ДНР" та "ЛНР", які були визнані Кремлем двома днями раніше. Путін назвав цілями "спецоперації", яку окупанти розпочали в Україні, "демілітаризацію" та "денацифікацію" країни. Через місяць військових цілей Росія не досягла, і окупанти перейшли до неприкритого знищення цивільної інфраструктури та військових злочинів проти мирних жителів.