Завантажити ще

Пєсков заявив, що окупанти не стріляють у мирних українців, і розповів, чому Росія приховує свої втрати

Пєсков заявив, що окупанти не стріляють у мирних українців, і розповів, чому Росія приховує свої втрати
Фото: kremlin.ru

У Росії не вважають за доцільне говорити про втрати своїх військ в Україні та категорично заперечують, що під вогнем окупантів гинуть мирні жителі. У Кремлі знову хочуть звалити жертви серед цивільних на "націоналістичні батальйони". Про це на брифінгу 23 березня заявив речник Путіна Дмитро Пєсков, з яким поспілкувалися журналісти видання "Медуза".

- Ми не віримо Генеральній прокуратурі України (у нашій країні немає Генпрокуратури, але Пєсков про це не знає. - Прим. авт.). Російські військові не завдають удари і не стріляють у цивільних. Російські військові допомагають цивільним. І, на жаль, дедалі більше свідків виходять із міст і кажуть, що їх утримують там як живий щит і що націоналістичні батальйони відкривають вогонь, це масові випадки, по цивільним особам. Це перше, - заявив речник президента країни-окупанта.

Пєсков, коментуючи загибель у Харкові 96-річного Бориса Романченка, у вікно квартири якого влетів снаряд, зазначив: не може бути впевненості, що це сталося не внаслідок "перехресного вогню націоналістичних батальйонів". Про ще одну справу, заведену проти російського солдата в Україні за зґвалтування, він заявив, що "не віримо взагалі, це брехня".

- Ви чуєте величезну кількість розповідей безпосередніх очевидців, які виходять із міст (мова про сюжети, які знімають російські пропагандисти і показують в росЗМІ. - Прим. авт.). Вони розповідають, як їх утримують там як живий щит, як відкривають вогонь саме націоналістичні батальйони по тих, хто намагається вийти із міста. Вони розповідають, як їх тримають в інформаційній блокаді, перешкоджаючи інформації про гуманітарні коридори, що відкриваються, і так далі, і так далі. Це не наші розповіді. Це розповіді українців, які виходять із цих міст, - зазначив Пєсков.

Дмитро Пєсков прокоментував також приховування даних щодо російських втрат в Україні.

- Справді, одного разу було надано інформацію Міністерством оборони. Але, як ми вже з вами говорили, ця прерогатива належить цілком і повністю лише їм, тобто нашим військовим. Коли вони вважатимуть за доцільне, дадуть додаткову інформацію, - пояснив він.

Пєсков підтвердив, що "операція" Кремля в Україні розвивається і проводиться у суворій відповідності до планів та завдань.

- Плани та завдання операції добре відомі, не повторюватимуся. Військові не стріляють по цивільних - доти, доки цивільні не беруть до рук зброї і не ціляться у наших військових, - підсумував прес-секретар Путіна.

Вперше і востаннє Міноборони Росії оприлюднило дані про свої втрати 2 березня. Тоді відомство повідомило про 498 загиблих. Російські журналісти 21 березня підрахували офіційні повідомлення в росЗМІ про смерті та похорон військовослужбовців, які загинули в Україні, і їх виявилося значно більше 500 (наразі вже майже 600). Цифру втрат близько 10 тисяч окупантів наводила російська "Комсомольська правда", але видалила інформацію, а у виданні заявили, що їхній сайт зламали. За даними Міноборони України, на ранок 23 березня російські окупанти втратили вбитими близько 15 600 осіб.