24 вересня
Завантажити ще

ДБР: Брати Суркіси вивезли з України велику суму готівки

ДБР: Брати Суркіси вивезли з України велику суму готівки
Фото: football.uа

Державне бюро розслідувань порушило кримінальне провадження щодо інспекторів митного поста «Вилок» Закарпатської митниці, які пропустили через кордон машини відомих бізнесменів Суркісів без перевірки. Як повідомили у пресслужбі ДБР, це сталося 26 лютого.

Того дня до зони митного контролю прибули два автомобілі, за кермом яких перебували Григорій та Ігор Суркіси із чотирма пасажирами в кожній машині. Інспектори не оглянули багаж і особисті речі та не виконали інші дії, передбачені законодавством під час воєнного стану.

Декларування будь-яких коштів та речей при митному оформленні зазначеними особами не проводилося. Водночас, за попередніми даними, на митному пості в Угорщині бізнесмени задекларували до ввезення в країну великі суми готівки, - наголосили у ДБР.

Проводиться досудове розслідування за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем, якщо воно спричинило тяжкі наслідки). Правоохоронці встановлюють, чому митники «допустили незаконне переміщення через державний кордон України коштів у великих розмірах». Процесуальне керівництво здійснює Закарпатська обласна прокуратура.

За даними Української правди, народний депутат Григорій Суркіс виїхав на автомобілі "Mercedez-Benz ML-500". Його пасажирами були Кулешов Микита, Кострикіна Зоя, Олексій Борисов та Шевчук Дана. У виданні наголосили, що Борисов та Кулішов є його онуками. Молодший брат Ігор Суркіс нібито поїхав у броньованій машині "Maybach S650" з Ольгою Романовою (громадянкою РФ), Суркісом В'ячеславом та Суркіс Яною.

Григорій Суркіс – український бізнесмен та політик, футбольний функціонер. Секретар Комітету з питань молоді та спорту Верховної Ради України.

Ігор Суркіс – український підприємець та громадський діяч, президент футбольного клубу «Динамо» Київ.