22 грудня
Завантажити ще

Президент: 24 березня позиція України прозвучить на зустрічі Великої сімки, лідерів НАТО та ЄС

Президент: 24 березня позиція України прозвучить на зустрічі Великої сімки, лідерів НАТО та ЄС
Фото: instagram.com/zelenskiy_official/

У четвер, 24 березня, відбудеться зустріч Великої сімки, лідерів НАТО та Євросоюзу, на яких порушуватиметься питання України. Про це заявив під час звернення до українського народу 26 березня президент нашої країни Володимир Зеленський.

- Говорив сьогодні з прем'єр-міністром Нідерландів Рютте та президентом Франції Емануелем Макроном. Координуємо наші позиції напередодні важливих самітів у Європі. 24 березня відбудуться зустрічі Великої сімки, лідерів країн НАТО та Євросоюзу. Наша позиція достеменно прозвучить. Прозвучить, повірите мені, міцно, – наголосив глава України.

Він додав, що окупанти зараз ворог «потроху намагається ворушитися» - десь перейти в наступ, десь захопити нашу дорогу, десь переправитися через річку.

- Українська армія – молодці – відбиває ці спроби. І стримує окупантів. Цієї доби російські війська завдали удару "градами" по Житомирській області. Вони отримали гідну відповідь. У Харківській області під Чугуєвим збито черговий ворожий літак. Наші військові вже набивали стільки російських літаків і гелікоптерів, що залишається тільки дивуватися: ЩО у їхніх пілотів замість розуму? Невже теж пустка? Я сказав також не випадково, тому що порожнеча у них точно замість серця. Замість душі. Замість усього, що робить людей людьми, - наголосив президент.

Він додав, що з кожним днем війни все очевидніше, що таке "денацифікація" російською мовою: у Херсоні окупанти стріляли по беззбройних учасників мирного мітингу, а під Запоріжжям – відкрили вогонь по біженцях з дітьми.

- Російські військові навіть не знають, що це таке мати свободу. Їх нагнали сюди, чесно кажучи, наче засуджених. Засуджених на смерть, засуджених на ганьбу, - зазначив президент.

Раніше Зеленський зазначав, що у планах РФ Україна є лише «проміжком» і що кінцева мета цієї війни – встановити контроль з інших країн у Європі, як свого часу робив Радянський Союз.