17 травня
Завантажити ще

Російські війська створюють умови для гуманітарної кризи - дані Генштабу

Російські війська створюють умови для гуманітарної кризи - дані Генштабу
Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Почалася 25 доба героїчного протистояння українського народу російському військовому вторгненню. Наші захисники продовжують ефективно протистояти окупантам, які створюють умови для гуманітарної кризи. Про це повідомляє Генштаб Збройних Сил.

Протиповітряна оборона Повітряних сил ЗС України збила три російські бойові вертольоти. Протягом доби окупанти не проводили активних наступальних дій.

Російські військові зосереджували зусилля на поповненні поточних втрат та відновлення частково знищеної техніки. Крім того, вони перекидали іноземних військових найманців у прикордонні з Україною райони. Ворог також має проблеми з логістикою.

– Окупанти терористичними методами насаджують жорсткий адміністративно-поліцейський режим, свідомо створюють умови для гуманітарної кризи на тимчасово зайнятих територіях. Так, минулої доби до Херсонської області з міста Апостолове Дніпропетровської області вирушили 14 вантажівок з продуктами харчування та медикаментами першої необхідності.

Російські окупанти не пропустили гуманітарний конвой. Таким чином вони намагаються примусити до колабораціонізму місцеве населення, - повідомили в штабі.

При цьому загарбники розповсюджують листівки з пропозиціями звернутися до окупаційної адміністрації. Громадянам обіцяють скасування кредитних боргів, а місцевим підприємцям – преференції у веденні бізнесу.

Стало відомо, що зі зведеного загону 331-го гвардійського парашутно-десантного ударного костромського полку, який брав участь у бойових діях на Київському напрямку, залишився живим один військовий, і той перебуває в госпіталі.

На тлі подібних обставин командуванням російського чорноморського флоту терміново проводяться заходи щодо заміни 130-відмовників-контрактників 810-ї бригади морської піхоти на десантників 7-ї десантно-штурмової дивізії. Питання про їхню подальшу службу вирішує ФСБ.

Крім того, на тимчасово окупованій території Донецької області російські куратори оголосили чергову хвилю мобілізації. Граничний вік мобілізованих підняли із 60 до 65 років.

Російські війська продовжують відверто міжнародні конвенції щодо правил ведення війни. Масово фіксуються факти використання форми ЗС України для проведення підривних та дискредитуючих дій російськими диверсантами.