Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
23 квiтня
Завантажити ще

Євросоюз оприлюднив інструкції щодо надання тимчасового захисту для українських біженців

Євросоюз оприлюднив інструкції щодо надання тимчасового захисту для українських біженців
Фото: pixabay.com

18 березня Єврокомісія оприлюднила інструкції для країн-членів щодо імплементації Директиви з тимчасового захисту, яку ЄС активував для надання практичної допомоги українським біженцям, які рятуються на території від російської агресії. Про це пише сайт Європейської Комісії.

- Від початку військового конфлікту понад три мільйони людей покинули країну, з них, за оцінкою ООН, понад половину становлять діти. У відповідь на цю безпрецедентну ситуацію ЄС погодився активувати Директиву з тимчасового захисту, яка пропонує негайний захист та чіткий правовий статус для мільйонів українців, – повідомили у комісії.

Інструкції дають чітке визначення, на кого може поширюватися тимчасовий захист, включаючи, окрім громадян України, осіб та членів їхніх сімей, які користувалися прихистком або тимчасовим захистом на території України до 24 лютого, до початку війни.

Окремий розділ інструкцій присвячений поводженню з дітьми. Зокрема, передбачається, що діти та підлітки, які прибувають на територію ЄС без супроводу дорослих, мають негайно отримувати особу для представлення їхніх прав. Переміщення таких дітей до інших країн-членів здійснюватиметься в координації з Єврокомісією. Всі діти, які рятуються від війни, незалежно від їх статусу, повинні отримати повний захист та швидкий доступ до спеціальних прав, включаючи освіту, охорону здоров'я та психологічну допомогу.

Інструкції роз'яснюють порядок реалізації спеціальних прав біженців, наприклад, використання дозволу на проживання біженця як дозволу на його працевлаштування на території країни перебування та для підтвердження правового статусу в інших органах влади, а також у банківських установах для відкриття власного рахунку.

Документ також підтверджує право біженців на свободу пересування до та після видачі посвідки на проживання. Зокрема, громадяни України, які мають біометричні паспорти, можуть безперешкодно пересуватися територією ЄС протягом 90 днів у межах 180 днів. Після отримання посвідки на проживання такі люди, які перебувають під тимчасовим захистом, зберігають повну свободу пересування.