25 червня
Завантажити ще

Ірина Венедиктова звернулася до ректорів російських вишів та повідомила, що семеро з них стали в Україні підозрюваними

Ірина Венедиктова звернулася до ректорів російських вишів та повідомила, що семеро з них стали в Україні підозрюваними
Фото: facebook.com/irina.venediktova.31

Семеро ректорів російських медичних вузів отримали статус підозрюваних в Україні. Про це у Фейсбуці повідомила генпрокурор Ірина Венедиктова.

- Українські прокурори провели цілу низку слідчих дій, і таким чином було ухвалено рішення про надання статусу підозрюваного таким громадянам РФ:

Глибочко Петро Віталійович.

Ректор Першого Московського державного медичного університету імені І. М. Сєченова.

Калінін Роман Євгенович.

Ректор Рязанського державного медичного університету імені академіка І. П. Павлова.

Лук'янов Сергій Анатолійович.

Ректор Російського національного дослідницького медичного університету імені М.І. Пирогова.

Павлов Валентин Миколайович.

Ректор Башкирського державного медичного університету.

Чичановська Леся Василівна.

Ректор Тверського державного медичного університету.

Янушевич Олег Олегович.

Ректор Московського державного медико-стоматологічного університету ім. А. І. Євдокимова.

Абрамов Олексій Юрійович.

Директор медичного інституту "Російського університету друзі народів", - написала вона на своїй сторінці російською мовою.

Венедиктова додала, що українські прокурори запустять процедуру оголошення підозрюваних у міжнародний розшук з метою арешту та подальшої екстрадиції до України.

- Якщо вас цікавить ваша доля, ви чи ваші юридичні захисники можуть зв'язатися з офісом Генерального прокурора в Україні, - звернулася Генпрокурор до російських ректорів.

Перераховані Іриною Венедиктовою ректори - підписанти "Звернення Російського Союзу ректорів", опублікованого на сайті союзу 4 березня. Генпрокурор зауважила, що його підписали ректори майже всіх передових вишів Росії. Вона закликала їх знайти у собі мужність відмовитись від ідеї підтримувати криваві накази військового керівництва РФ.

- Якщо знайдете можливість, звільняйтеся. Ви обов'язково відновитеся на посаді пізніше, коли все закінчиться. Це неодмінно станеться. Суд над військовими злочинцями з числа чиновників РФ не за горами. Увесь світ шокований діями ваших партійних лідерів, - заявила Венедиктова.

Вона зазначила, що до 2019 року була завідувачкою кафедрою цивільно-правових дисциплін Харківського національного університету імені В.М. Каразіна. Ірина Венедиктова написала, що більшу частину громадян РФ помістили у стан інформаційного вакууму, проте ректори великих вишів можуть дізнатися правду. На керівників вищих навчальних закладів вона поклала відповідальність за формування свідомості мільйонів молодих хлопців та дівчат у Росії.

- Я звертаюся до вас, до еліти – ви знаєте значення слова "денацифікація"? Риторичне запитання, звісно. А цей безглуздий термін, за словами політичного істеблішменту РФ, став причиною війни між нашими державами. Ваші студенти, які виконують злочинний наказ керівництва РФ, знищують мирне населення наших українських міст, гинуть жінки, діти та люди похилого віку. Ці смерті - ціна тієї агітки, бездумно підписаної вами, - уклала Венедиктова.

"Звернення Російського Союзу ректорів" підписали понад 260 керівників вузів РФ. У ньому йдеться про військову загрозу Росії з боку України та закликається виховувати у молоді патріотизм. Рішення про вторгнення до України названо "вистражданим, але необхідним".