14 червня
Завантажити ще

Путін знову заговорив про українську ядерну зброю і назвав ракетний удар по Донецьку "кривавим терактом"

Путін знову заговорив про українську ядерну зброю і назвав ракетний удар по Донецьку
Фото: kremlin.ru

Президент Росії Володимир Путін 16 березня провів нараду щодо заходів підтримки регіонів в умовах запроваджених щодо РФ санкцій. Але головною темою керівника країни-окупанта стала війна в Україні.

Кажучи про ситуацію в Україні, Путін використав усі чергові напрацювання російської пропаганди останніх двох тижнів, а саме:

  • Київ за допомогою ззовні міг створити ядерну зброю, метою якої була б Росія
  • Поруч із Росією на території України створювалися компоненти біологічної зброї
  • Наступ Києва на Донбас і Крим був лише питанням часу, Росія цьому запобігла
  • Удар "Точкою-У" по Донецьку був "кривавим терактом".

Поява російських військ під Києвом та в інших українських містах не пов'язана з бажанням окупувати Україну, Росія не має такої мети, підкреслив ще раз Путін. "Спецоперація", на думку лідера країни-агресора, йде успішно, суворо за планом, і "всі поставлені завдання, безумовно, будуть вирішені". Тактика бойових дій в Україні, вироблена Міноборони та Генштабом, повністю себе виправдала, зробив висновок Путін.

Він додав, що якби російські війська діяли лише на Донбасі, це не призвело б до ліквідації загрози, "там пролягла б нова лінія фронту".

Далі Путін обрушився із критикою на країни НАТО. За його словами, Захід «зірвав із себе всі маски пристойності» і показав, що він – «імперія брехні», яка намагається розколоти російське суспільство за допомогою «п'ятої колони». Президент нарік, що за кордоном росіян цькують, і це можна порівняти з антисемітськими погромами. Все це тому, що Заходу не потрібна сильна Росія, він повторює спробу «загнати за Можай» та розчленувати країну.

- Нас не вдалося взяти нахрапом, ми боротимемося за право бути і залишатися Росією, - зазначив Путін.

Раніше Олександр Лукашенко на зустрічі з Володимиром Путіним заявив (і навіть показав якусь карту місцевості), що Україна готувала напад на Білорусь, і лише превентивне вторгнення Росії змогло цьому завадити.

Попередній "публічний" виступ Путіна на українську тему відбувся на його зустрічі з робітницями "Аерофлоту". Експерти сумніваються в тому, що цей захід мав місце насправді: за однією з версій, президент РФ записував відео на самоті, а масовку з льотчиць і стюардес в кадр "додали" при монтажі.

14 березня у Донецьку внаслідок падіння ракети загинули, за різними даними, від 17 до 23 осіб. У т.зв. "ДНР" заявили, що над містом збили українську ракету "Точка-У", а Міноборони Росії у відповідь пригрозило ударами по підприємствах українського оборонного комплексу. У ЗСУ спростували запуск і заявили, що ракета була російська ("Точка-У" – стара радянська розробка, є на озброєнні як в Україні, так і в РФ). Розслідувачі з CIT, спираючись на фотографії з місця вибуху та падіння хвоста "Точки-У", також стверджують, що ракета прилетіла до Донецька з південно-східного напрямку, де немає жодних українських військ – лише росіяни та сили т.зв. "ДНР".