Завантажити ще

Посівна в Україні зсувається на початок квітня, міністр аграрної політики назвав це гарною новиною

Посівна в Україні зсувається на початок квітня, міністр аграрної політики назвав це гарною новиною
Фото: facebook.com/RM.Leshchenko

Посівна кампанія в Україні зсувається на кінець березня – початок квітня через холодну погоду. Про це вранці 16 березня повідомив міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко. У своєму телеграм-каналі він наголосив, що це хороша новина.

- Погода дає нам можливість акумулювати ресурси, організувати роботи та при цьому вкластися у оптимальні агрометеорологічні терміни. Наше завдання максимально використати цей додатковий час, залучити внутрішню і зовнішню допомогу та оптимально підготуватися до виходу в поле, - написав Лещенко.

Міністр заявив, що ця посівна буде, можливо, найважчою та найважливішою.

- Її значення вже не вимірюється категоріями «врожай» та «ціна». Йдеться про майбутнє держави, – сказав він.

За словами Романа Лещенка, міністерство аграрної політики та продовольства перебуває на зв'язку з Українським гідрометцентром, отримує дані на всій території України, за винятком районів, охоплених бойовими діями.

Рівень промерзання ґрунту поки що не дозволяє повноцінно вийти у поле. Температурні позначки вночі все ще негативні, а на Півночі та Сході досягають -12- -10 градусів. Масштабний старт весняних польових робіт – кінець березня, а в деяких областях – перша декада квітня. Реальна дата залежатиме від швидкості наростання тепла та кількості опадів.

11 березня президент Володимир Зеленський повідомив у своєму відеозверненні, що Україна має провести посівну кампанію, як і будь-якої весни. 13 березня уряд затвердив план підтримки аграріїв на посівний час.

Новини по темі: посіви аграрний сектор