Тимчасово повірена у справах США в Україні Крістіна Квін в інтерв'ю «Главкому» розповіла, чому НАТО не закриває небо над Україною, а Вашингтон проти передачі Україні МіГ-29.
- Бажання США полягає в тому, щоб деескалувати ситуацію та обмежити бойові дії в Україні. Наше занепокоєння полягає в тому, що безпілотна зона призведе до значної ескалації ситуації, тому що США та НАТО будуть у прямому зіткненні з Росією. Це може розширити конфлікт і наражатиме Україну на ще більшу небезпеку.
Крім того, інші країни Центральної та Східної Європи будуть у небезпеці. Тому наша позиція полягає в тому, що замість створення безпілотної зони ми хочемо допомогти Україні боротися з Росією будь-якими можливими способами.
Щоправда, Росія розширює зони для ударів. Я вважаю, що росіяни частково роблять це від відчаю… І щоб допомогти українцям боротися проти цього, ми продовжуватимемо надавати протиповітряне та інше озброєння, яке Україна зможе використати для захисту.
– Ми уважно вивчили цю ситуацію. Але ми побоюємося, що постачання таких літаків не є доцільним на даний момент. І тому натомість ми надаємо таку технологію, яка допоможе Україні у боротьбі проти російських літаків.
- Російська економіка перебуває у стані вільного падіння. Росія не може відкрити свій фондовий ринок, тому що він відчуває колапс. Російський рубль впав нижче за плінтус. Санкції, які ми запровадили, працюючи разом із нашими європейськими союзниками, є найбільшими з будь-коли введених проти будь-якої країни.
- Наразі ми вивчаємо подробиці цього вбивства та розглядаємо належну відповідь. Очевидно, вбивство росіянами американця і насамперед журналіста, який виконував мирну місію, розповідаючи правду, є жахливим актом. Ми реагуватимемо відповідно.
- Ми знаємо, що український уряд проводить переговори з Росією та підтримує цей процес. Але ми не чинимо тиску на Україну, щоб вона йшла на будь-які поступки Росії. Саме український уряд має вирішити, які мають бути параметри цих дискусій.
- Але питання в тому, що країнам, які мають перспективу членства в НАТО, мабуть, краще йти до вступу до Альянсу, а не набувати статусу головного союзника США поза НАТО.
- Я б сказала, що справді існує деяка схожість з Сирією. У тому сенсі, що там Росія також була причетна. Але я бачу і головну відмінність між Україною та Сирією. Україна – стабільна демократична об'єднана країна.