Завантажити ще

На захопленій російськими окупантами ЧАЕС відновили електропостачання

На захопленій російськими окупантами ЧАЕС відновили електропостачання
Фото: facebook.com/people/Герман-Галущенко/100052259093871

Електропостачання майданчика Чорнобильської атомної електростанції вдалося поновити. Тепер системи охолодження ядерних зборок, що відпрацювали, знову працюватимуть у штатному режимі, а не від резервного енергоживлення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко у своєму Фейсбуці.

- Сьогодні завдяки неймовірним зусиллям фахівців НЕК "Укренерго", нашим атомникам та електрикам вдалося повернути електропостачання на ЧАЕС, захоплене російськими окупантами. Наші українські енергетики, ризикуючи власним здоров'ям і життям, змогли запобігти ризику можливої ядерної катастрофи, яка загрожувала всій Європі, - написав Галущенко.

За його словами, Україна здатна самостійно забезпечити чи відновити електропостачання на українських енергетичних об'єктах, у тому числі на ЧАЕС. Водночас, необхідність допомоги міжнародного співтовариства для забезпечення ядерної безпеки залишається актуальною.

- Тому я ще раз звертаюся до наших міжнародних партнерів – Єврокомісії, МАГАТЕ, ООН, ОБСЄ – допоможіть нам захистити ядерні об'єкти. Наразі дуже важливо змусити ворога піти з наших АЕС та встановити 30-кілометрову демілітаризовану зону навколо об'єктів атомної енергетики України, - наголосив міністр.

Чорнобильську АЕС було захоплено російськими військами 24 лютого. Також окупанти захопили найбільшу захопили найбільшу в Європі атомну станцію - Запорізьку АЕС із шістьма енергоблоками по 1 ГВт кожен.

Новини по темі: ЧАЕС ядерна програма