7 серпня
Завантажити ще

Російські окупанти вбили в Ірпені журналіста Брента Рено, який раніше співпрацював із New York Times

Російські окупанти вбили в Ірпені журналіста Брента Рено, який раніше співпрацював із New York Times
Фото: facebook.com\Андрій Небутов

Російські окупанти в Ірпені розстріляли журналіста іноземного видання New York Times Брента Рено. Ще один журналіст отримав поранення. Про це повідомляє 11 березня на своїй сторінці у Фейсбуку начальник поліції Київської області Андрій Небутов.

- Окупанти цинічно вбивають навіть журналістів міжнародних ЗМІ, які намагаються показати правду про безчинства російських військ в Україні. Сьогодні в Ірпені розстріляли 51-річного кореспондента всесвітньо відомого медіа New York Times, – повідомив керівник обласної поліції.

Редакція «КП в Україні» вважає, що такі фото слід публікувати, щоб світ бачив жахіття, яке ми переживаємо і знав, що російські військові цинічно вбивають людей в Україні.

Ще одного журналіста, за даними Небытова, поранено. Наразі потерпілого намагаються вивести із зони бойових дій.

- Звичайно, професія журналіста передбачає ризик, але громадянин США Брент Рено поплатився життям за спробу висвітлити підступність, жорстокість та безжалісність агресора, - підсумував Небытов.

NYT: В Україні Рено не працював за завданням редакції

Дізнавшись про інцидент, у редакції The New York Times заявили, що не направляли Брента Рено в Україну, хоча раніше він справді співпрацював із виданням.

- Ми глибоко засмучені звісткою про смерть Брента Рено. Брент був талановитим режисером, який протягом багатьох років співпрацював із The New York Times. Незважаючи на те, що минулого (востаннє у 2015 році) він робив матеріали для Times, в Україні він не працював за завданням редакції. "Перші повідомлення про те, що він працював на Times, з'явилися, тому що на ньому був бейдж журналіста Times, виданий для виконання завдання багато років тому", - пояснили у виданні.

Пізніше інше американське видання TIME повідомило, що Брент Рено знімав війну в Києві для їхнього проекту про біженців.

Колега вбитого, якому пощастило вижити, розповів, що вони під'їхали до блокпосту російських окупантів і відкрили вогонь. Пораненого привезли до лікарні Охматдиту, йому надають допомогу. Поранений американський 46-річний журналіст Хуан Дієго Херрера Арредондо був у свідомості. Чоловік отримав осколкове поранення у стегно. Наразі його оперують медики.

Брент Рено, стипендіат премії Німана 2019 - письменник, режисер і фотожурналіст з Літл-Рока, штат Арканзас. Разом зі своїм братом Крейгом він працював над багатьма кінопроектами, у тому числі над документальним фільмом HBO про героїну «Кохання, хвора на наркотики» та серіал «На війну». Він висвітлював кризу молодих біженців у Центральній Америці, політичні потрясіння у Єгипті та війну з екстремізмом в Африці та на Близькому Сході.