Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Чому Британія проти відправлення своїх добровольців до України

Чому Британія проти відправлення своїх добровольців до України
Фото: Ben Birchall/Pool через REUTERS

Від початку війни в Україні Британія була не проти відправлення своїх добровольців до нашої країни. Міністр закордонних справ Великобританії Ліз Трасс заявила, що коли хтось із британців хоче відгукнутися на заклик президента Зеленського приїхати воювати добровільно у приватному порядку, то ці люди мають право прийняти таке рішення.

«Українці борються за свободу та демократію – причому не лише своєї країни, але й усієї Європи, бо цим речам загрожує президент Путін. І якщо хтось хоче підтримати цю боротьбу, я їх підтримаю в цьому», - заявила Трасс.

За допомогу Україні – трибунал

Але тепер позиція Лондона змінилася. Прем'єр-міністр країни Борис Джонсон заявив, що британські військовослужбовці, котрі самовільно поїдуть на територію України воювати проти Росії, на батьківщині постануть перед військовим трибуналом.

«Не думаю, що будь-коли бачив у міжнародній політиці такий явний поділ на "правильно" і "неправильно", на добро і зло. Але у нашій країні дуже чіткі закони. Ви не маєте їхати туди», - цитує його слова Deutsche Welle.

Заступник міністра оборони Великобританії Джеймс Хіпі в інтерв'ю "Бі-бі-сі" розповів, що відомо про кілька випадків, коли діючі британські солдати вирушили воювати на боці України.

«Для британських військовослужбовців нелегально навіть бути відсутнім на місці без відпустки. А бути відсутнім, щоб брати участь у боях за кордоном, просто неприйнятно», - заявив він.

Міжнародне право дозволяє іноземцям добровільно приєднатися до оборонних сил визнаної держави. Але британські військові, які добровільно вирушать воювати до України, порушать законодавство своєї країни та будуть притягнуті до відповідальності після повернення.

«Позиція уряду полягає в тому, що коли ви служите у збройних силах, ви порушите закон, якщо вирушите до України воювати як добровольець», - сказав Уоллес.

Попри такі заяви кількість британців, які їдуть воювати до України, зростає. Є серед них і військовослужбовці.

До речі, всі держави ЄС та НАТО дали добро на допуск своїх громадян-добровольців до війни в Україні, але це не завжди стосується кадрових військових.

Ізраїльські добровольці прибули до України

Ті країни, де участь у збройних конфліктах за кордоном законодавчо заборонена (наприклад, Чехія), ухвалили спецрішення, щоб заздалегідь зняти з добровольців відповідальність.

Раніше, у неділю, Володимир Зеленський закликав людей з інших країн, які бажають допомогти українцям захищатись від нападу росіян, зробити це на добровільних засадах. Він повідомив, що в Україні створюють спеціальний підрозділ армії – Міжнародний легіон для територіальної оборони України.

«Всі, хто хоче приєднатися до захисту безпеки Європи та світу, можуть приїхати і стати пліч-о-пліч з українцями проти загарбників XXI століття», - написав президент України.

Українське посольство у Тель-Авіві звернулося до ізраїльтян, які мають військовий досвід,, із закликом вирушати добровольцями до України, щоб взяти участь у боротьбі з російською армією. У зверненні наводяться дані про те, хто зможе подати заявку на вступ до добровольчих підрозділів.

До України прибули перші ветерани ізраїльського спецназу, які воюватимуть на боці України проти російської агресії. Про це у своєму Telegram-каналі повідомив депутат Верховної Ради від фракції "ЄС" Олексій Гончаренко.