2 жовтня
Завантажити ще

Віктор Ляшко попросив ВООЗ спростувати заяви Росії щодо розробки біологічної зброї в Україні

Віктор Ляшко попросив ВООЗ спростувати заяви Росії щодо розробки біологічної зброї в Україні
Фото: facebook.com/viktor.liashko

Віктор Ляшко закликав ВООЗ офіційно спростувати заяви Росії щодо розробки біологічної зброї в Україні. Заява міністра охорони здоров'я англійською та українською мовами опублікована на його сторінці у Фейсбуці.

"Закликаю вас як партнерів, які досконально знають систему біобезпеки та епідемічного нагляду в Україні, виступити з офіційною заявою про відсутність розробок біологічної зброї в Україні та неприпустимість заміни світла науки темрявою пропаганди", - написав Ляшко.

Глава МОЗ зазначив, що європейський та український офіси ВООЗ упродовж багатьох років допомагають системі громадського здоров'я в Україні. Віктор Ляшко заявив, що для будь-якої освіченої людини заяви про біологічну зброю - це не більше ніж просто хвора фантазія. Більше того, Росія чудово знає, що таке пострадянська система лабораторних центрів, як вони працюють та якими дослідженнями займаються.

- І у Білгороді, і у Ростові, звідки наразі йдуть російські танки до України, можна піти до відділення санітарно-епідеміологічної служби й наживо подивитися на цю роботу. Але народ Росії обирає дивитися телевізор, - заявив міністр охорони здоров'я України.

Ляшко додав, що ще один із наративів Росії - це пошук уявної хімічної зброї та слідів її розробки в Україні.

8 березня офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова заявила, що у біологічних лабораторіях в Україні ведеться військово-біологічна діяльність. Це підтвердила "спеціальна військова операція" Росії. Київ нібито екстрено зачистив сліди військово-біологічної програми, яка реалізується завдяки фінансуванню Міноборони США: небезпечних патогенів збудників чуми, сибірки, туляремії, холери.

9 березня прес-секретар президента США Джен Псакі заявила, що Росія, можливо, планує застосувати в Україні хімічну або біологічну зброю, оскільки поширює неправдиву інформацію про біолабораторії в Україні.