31 травня
Завантажити ще

В Україні оголошено премію в мільйон доларів за трофейний бойовий літак окупантів. Російські льотчики також можуть заробити

В Україні оголошено премію в мільйон доларів за трофейний бойовий літак окупантів. Російські льотчики також можуть заробити
Фото: Vitaly V. Kuzmin vitalykuzmin.net commons.wikimedia.org

Українці (і росіяни) можуть добре заробити на вертольотах та літаках армії РФ, якщо викрадуть чи відвоюють хоча б один із них. Трофейна бронетехніка ворога вже у великій кількості стоїть на службі ЗСУ, а ось літальні апарати захопити без пошкоджень поки що не виходило. В "Укроборонпромі" хочуть виправити цей недоробок, забезпечивши мисливцям за трофеями гарну мотивацію. Про це глава української делегації на переговорах з Росією Давид Арахамія написав 8 березня на своїй сторінці у Фейсбуці.

"Державний концерн "Укроборонпром" готовий сплатити премію 1 000 000 доларів США за викрадений або трофейний літак. Також продовжує діяти програма 500 000 доларів США за захоплений вертоліт у робочому стані. Пілотам РФ, які готові брати участь у програмі, гарантуємо видачу громадянства вільної країни", - написав Арахамія.

Антон Геращенко уточнив, що акція поширюється лише на тих російських пілотів, які не атакували українські міста та не вбивали українців.

Раніше в НАЗК зазначили, що відбиту у ворога техніку не потрібно вносити до щорічної декларації про доходи, оскільки військові трофеї не оподатковуються.

Тим часом ЗСУ за 13 днів війни знищили вже 48 російських літаків та 80 вертольотів.