27 травня
Завантажити ще

Україна просить ООН надіслати миротворців, а ООН просить «паузу у війні»

Україна просить ООН надіслати миротворців, а ООН просить «паузу у війні»
Фото: ua.news

Після того як російська армія почала бомбардувати стратегічні об'єкти в Україні та переходить на мову ядерного шантажу, Україна звернулася до Ради безпеки ООН з проханням запровадити миротворчий контингент для охорони об'єктів критичної промислової інфраструктури в нашій країні. Про це в ефірі телеканалу " Україна 24 " заявив заступник глави Офісу президента України Андрій Сибіга.

- З огляду на загрозу для критичних об'єктів інфраструктури в Україні (атомні станції, об'єкти хімічної промисловості) ми звернулися до Ради безпеки ООН щодо впровадження миротворчого контингенту для охорони цих об'єктів. Не може країна-агресор блокувати це, - заявив Сібіга.

Генсек НАТО Антоніу Гутерріш у своєму Твіттері публічно звернувся до Росії про необхідність встановити паузу в бойових діях в Україні. За його словами, це потрібно зробити з метою забезпечення безпечного проходу мирних жителів із Маріуполя, Харкова та Сум, а також усіх інших місць, охоплених конфліктом.

– Пауза дозволить забезпечити доставку життєво необхідних гуманітарних вантажів для тих, що залишаються, – цитує Гутерріша ІА « Інтерфакс ».

Раніше в ООН повідомили, що за перші десять днів війни постраждали 1123 громадянські українці, серед них 364 загиблих, у тому числі 25 дітей.

- Реальні цифри значно вищі, особливо на території, контрольованій урядом, оскільки багато повідомлень з місць, де такі випадки мали місце, як і раніше, вимагають додаткового підтвердження, в той же час, як отримання інформації з деяких місць, де продовжуються бойові дії, затримується – наголосили в управлінні Верховного комісара ООН з прав людини. - Кількість біженців з України перевищила 1,5 млн. людей.​