4 жовтня
Завантажити ще

Зеленський знову звернувся до росіян: Промовчите зараз – за вас потім говоритиме лише ваша бідність

Зеленський знову звернувся до росіян: Промовчите зараз – за вас потім говоритиме лише ваша бідність
Фото: REUTERS

Президент України Володимир Зеленський під час відеозвернення на 11-й день війни в Україні вкотре звернувся до росіян. Глава держави просить їх не мовчати.

- Громадяни Росії роблять такий самий вибір прямо зараз. В ці дні. У цей годинник. Між життям та рабством. Сьогодні. Завтра. Найближчого тижня. Це час, коли ще можна перемогти зло без непоправних втрат. Коли за позицію загрожують звільненням чи автозаком, а не ГУЛАГом. Матеріальними втратами, а чи не розстрілом. Не проґавте цю можливість. Соціальні мережі, друзі, знайомі і ні, колеги та родичі. Вас мають почути! Ми, українці, – ми хочемо миру!

Громадяни Росії! Для вас це боротьба не лише за мир в Україні! Це боротьба за вашу країну. За те найкраще, що в ній було. За волю, яку ви бачили. За багатство, яке ви відчували. Якщо ви промовчите зараз, то за вас потім говоритиме лише ваша бідність. А відповідатимуть їй лише репресії. Не мовчіть!, - Заявив Зеленський.

З початку бойових дій російські вимагали від ЗМІ не називати війну війною, вторгненням чи нападом, а лише "спеціальною операцією". 4 березня Держдума Росії пішла на безпрецедентний крок щодо цензурування медіа у Росії. Ухвалений закон передбачає до 15 років позбавлення волі за поширення "фейків" про діяльність російської армії. За версією Кремля, російська армія не обстрілює житлові райони, а отже, це потрапляє під поняття "фейка". Через це багато медіа закрилися («Ехо Москви», телеканал «Дощ», десятки ЗМІ заблокував Роскомнагляд (BBC Російська служба, "Медуза", Deutsche Welle, "Голос Америки", "Сьогодні")) Росіян, яких затримують на мітингах проти війни, заарештовують поліцейські.

Новини по темі: Війна України з Росією