Завантажити ще

Переговори України з Росією: третій раунд – у понеділок, 7 березня

Переговори України з Росією: третій раунд – у понеділок, 7 березня

Черговий раунд переговорів України та Росії щодо припинення повномасштабних бойових дій відбудеться 7 березня, у понеділок. Про це на своїй сторінці у Фейсбук 5 березня повідомив голова української делегації Давид Арахамія.

Місце та час зустрічі з росіянами Арахамія не назвав.

За підсумками другого раунду (3 березня) сторони дійшли спільного комюніку і домовилися про необхідність коридорів безпеки. У результаті 5 березня було оголошено про евакуацію Маріуполя гуманітарним коридором, але вона не відбулася. Російські окупанти відразу порушили режим тиші біля Волновахи, за маршрутом Маріуполь - Запоріжжя (куди мали автобусами вивезти мирних жителів), почавши обстріли з важкого озброєння, і людей, що зібралися в Маріуполі, відправили по будинках.

У Росії звинуватили у зриві евакуації Україну, заявивши, що жоден мирний житель не скористався коридором (Україна, мовляв, не випускала), і о 18.00 оголосили про поновлення наступу.

Крім того, в українських ЗМІ з посиланням на спецслужби з'явилася інформація, що учасника першого раунду переговорів, члена української делегації Дениса Кірєєва вбили під час затримання у Києві: прослуховування його телефонних переговорів показало, що він працює на Росію.

Перший раунд переговорів відбувся 28 лютого, тривав 6 годин. Тоді у сторін намітилися деякі точки дотику, але не конкретні домовленості.