26 березня
Завантажити ще

Голова Запорізької ОДА: Енергодар заблокований з усіх боків, окупанти хочуть завалити енергосистему України

Голова Запорізької ОДА: Енергодар заблокований з усіх боків, окупанти хочуть завалити енергосистему України
Фото: кадр з t.me/zoda_gov_ua/4935

Станом на 10:00 ранку п'ятниці, 4 березня, Енергодар заблокований російськими військами з усіх боків. Про це на своїй сторінці у телеграмі заявив голова запорізької ОДА Олександр Старух.

- Наразі ЗАЕС перебуває під контролем російських військових. Місто заблоковане з усіх боків. Там багато техніки ворога. Станція працює стабільно. Наші експерти кажуть, що такі дії окупантів спрямовані на те, щоб завалити енергосистему країни та спричинити відключення електропостачання. Нам потрібно бути до цього готовим, – наголосив Старух.

Він також рекомендував підготувати продукти, які не вимагають зберігання в холодильниках. Губернатор додав, що зараз велика кількість мешканців Енергодару хоче покинути місто.

ЩО СТАЛОСЯ

Вночі 4 березня російські війська обстріляли Енергодар та Запорізьку АЕС. Танковий снаряд влучив у 1-ий енергоблок, на території АЕС почалася пожежа. Російські війська, які зайняли майданчик енергоблоку, кілька годин не пускали пожежників. Рятувальники змогли розпочати гасіння вогню лише о 05:20. На початку сьомої години ранку вогонь ліквідували