Завантажити ще

Глава НАЕК «Енергоатом»: Російські війська просили сфотографуватися на тлі АЕС та обіцяли піти

Глава НАЕК «Енергоатом»: Російські війська просили сфотографуватися на тлі АЕС та обіцяли піти
Фото: ДМИТРО ОРЛОВ

Протягом 2 березня російські війська намагалися захопити Енергодар та Запорізьку АЕС. Проте зробити це їм завадили мирні жителі – на блокпосту біля в'їзду до міста зібралися 22 тисячі людей, розповів голова НАЕК Енергоатом Петро Котін.

– Російські окупанти намагаються провести переговори з керівництвом міста. Кажуть, що вони мають завдання увійти до міста Енергодар та ЗАЕС. Вони говорять навіть про те, що їм достатньо зайти до міста, сфотографуватися на тлі АЕС, надіслати відповідний звіт керівництву для пропаганди, що вони контролюють Запорізьку АЕС. Після цього вони нібито залишать територію, - розповів Котін.

Він додав, що будь-яке посягання на ядерні об'єкти є порушенням міжнародних конвенцій щодо ядерної безпеки та домовленостей, досягнутих на рівні МАГАТЕ та ООН.

Війна в Україні триває восьмий день. Путін оголосив про неї о 5 ранку 24 лютого, після чого російські війська відразу ж атакували великі міста та прикордонну територію нашої країни. "КП в Україні" щоденно веде онлайн-хроніку головних подій.