Завантажити ще

Росія збиралася захопити Україну за 15 днів, напавши 20 лютого, а план був готовий ще 18 січня, - ЗСУ

Росія збиралася захопити Україну за 15 днів, напавши 20 лютого, а план був готовий ще 18 січня, - ЗСУ

Завдяки успішним діям одного з підрозділів ЗСУ окупанти втрачають не лише техніку та живу силу, а й важливі документи. Про це повідомило 2 березня командування Оперативно-тактичного угруповання "Схід".

У розпорядженні військових опинилися плануючі документи одного з підрозділів батальйонної тактичної групи 810 окремої бригади морської піхоти Чорноморського флоту РФ.

Серед документів є робоча карта, бойове завдання, таблиця позивних, таблиці сигналів управління, таблиці прихованого управління, список особового складу тощо.

З отриманої інформації стало відомо, що плануючі документи на війну з Україною були затверджені ще 18. січня 2022 року, а сама операція із захоплення України мала пройти за 15 діб, а саме – з 20 лютого по 6 березня.

- Підрозділ ворога мав здійснити висадку у ВДК "Орськ" у районі населеного пункту Степанівка-1 і далі діяти з військовими частинами 58 армії, а саме – зі 177 окремим полком морської піхоти ЧФ РФ. Кінцевою метою цих сил було блокування та взяття під контроль Мелітополя, - сказано у повідомленні.

Військові наголошують, що не варто вірити полоненим, які стверджують, що приїхали до України на навчання.

- Коли в черговий раз хтось із полонених скаже, що приїхав на навчання і заблукав – не вірте! Вони знали, що вони ретельно планували і готувалися. А російським окупантам скажемо одне: залишайте і надалі свою техніку, і таємні документи, вони нам знадобляться, по-перше – для наших захисників, по-друге – для Гааги, - додали військові.

Протягом січня-лютого 2022 року, коли накопичення військ РФ біля кордонів України стало у світі темою №1, російські дипломати та високопосадовці неодноразово запевняли, що Росія не має жодних планів нападати на Україну.

Вторгнення України до Росії почалося 24 лютого, на 4 дні пізніше запланованого терміну.