Вікторія Терентьєва із села Петро-Михайлівка Запорізької області вирощує садок на згадку про рідних – чоловіка та батька, які загинули на цій війні.
Ягідний тис, гвоздика, сукуленти, доглянуті клумби, затишний куточок для відпочинку з меблів, зроблених своїми руками, – так дружина загиблого військового створює прекрасний сад, продовжуючи справу батька та дбайливо зберігаючи пам'ять про близьких людей. Свій блог назвала оптимістично «Життєвий садівник. Перетворюю смуток у квітучі історії».
Сад, особистий блог та малювання мандали з хобі перетворилися для дівчини на терапію. Подробиці про сад мрії та заняття, які допомагають відновитися після гіркої втрати, Вікторія розповіла KP.UA.
Вікторія та Максим були разом з 2011 року, одружилися у 2015-му – жили у Запоріжжі, будували плани на майбутнє. У лютому 2022 року Максим відправив дружину до хворого батька на Вінниччину, а сам, не сказавши дружині, вирушив у військкомат. Його взяли відразу – бо мав військовий досвід. Під час одного із штурмів Максим загинув. Через три місяці Вікторія втратила і батька.
– Спочатку важко переживала втрату чоловіка, потім батька, він помер через 3 місяці після чоловіка. Мене забрала сестра до Вінниці, а навесні 2023 року я зрозуміла: моя душа вимагає оновлення, я хочу залишитися в будинку батьків і займатися тим, що дарувало б мені натхнення та сили. Одного дня я вирішила: продовжуватиму справу батька, вона нагадує про нього і про чоловіка. Розуміла, і мамі потрібна підтримка, і собі треба якось допомогти. Настав час брати господарство у свої руки: мама з усім не впоралася б, - згадує Вікторія. Так вона знову переїхала до мами у приватний будинок, працює віддалено smm-менеджером, а ще вкладає душу в садок.
Територію двору потрібно було упорядковувати. Раніше, каже дівчина, цим займався батько, вкладаючи у садок багато зусиль.
- Тис, який він посадив, став таким великим і нагадує про нього. Є тут і дерева, які ми садили з Максимом, – молоді яблуньки та вишні навіюють спогади про чоловіка. Спочатку я зробила одну клумбу, потім іншу біля басейну, створеного батьком.
Поруч із басейном встановлений флагшток, на ньому з лютого 2022 року висить прапор України. Перед війною тато його замінив, а сьогодні від нього залишився клаптик тканини. Але поміняємо ми прапор лише після перемоги – так чомусь вирішили. Тут я зробила другу клумбу – вона присвячена Максимові. На ній із жовтих та блакитних каменів виклала прапор України.
Завжди, коли роблю щось у саду, згадую про батька та чоловіка, дякую їм та подумки прошу мені допомогти в реалізації якоїсь ідеї. Адже робота з садом – це фізична праця в основному – треба і клумбу підготувати, і перекопати її, і ґрунт завезти. Все роблю власноруч.
Висаджувати квіти дівчина починає у квітні. Каже, коли бачить рослину, вже розуміє, куди хоче її посадити. Або дивиться на свою клумбу і вже уявляє, які квіти там хоче бачити, що потрібно досадити, змінити, додати або перенести на іншу клумбу.
- У мене вже понад 70 видів рослин. Є гортензія, троянди, барбариси, лаванда, хризантеми різних кольорів. Весняних квітів теж багато – іриси, гіацинти, нарциси… тюльпанів понад 10 видів.
А ще є зона тінистого саду, де зростають 17 видів хости, петунії. Серед них – ауреа нана – моє улюблене хвойне, здатне змінювати колір від темно-зеленого до яскраво-салатового. Але поки що мій сад невеликий, я тільки починаю його розвивати.
- Мабуть, приділяєте йому весь вільний час?
- У весняно-літній період - так. Щось одне відцвітає, інше починає цвісти. Завжди є що полити, що прибрати, що доглядати. Але садом хочеться займатися: ти одразу бачиш результат. Це заняття тебе відволікає, наповнює та надихає.
[sun_gallery_680311]
- Наступного сезону планую пересіювати газон: йому вже років 15, місцями він вигорів.
Оформила на території саду невелику терасу. Тут тепер стоять меблі з дерева, які я зробила сама. Мені подарували невеликий гриль – вийшла чудова зона відпочинку для нас із мамою та друзів, – описує свою працю Вікторія.
Вікторія каже, що іноді їй допомагає мати – підтримує будь-які ідеї доньки. Але здебільшого вся турбота про сад – її справа. Сама робила всі клумби, меблі з піддонів – шліфувала, покривала лаком. І це також спогади про батька, який багато чому її навчив.
- У мене багато ідей на весну, хочу масштабуватись. Якби можна було щось узимку садити, я вже садила б. А так холод не дає, - нарікає Вікторія. – Але плани на майбутнє вже є.
На зиму вона загорнула рослини від морозів. Навесні планує зробити високі грядки - вирощувати трави, включаючи розмарин та м'яту, якої у Вікторії вже понад 9 видів.
– Також у мене є яблуневий садок. Цього року зробила яблуням обрізання, щоб яблука були в хорошому стані. А надалі можна буде подумати про свою справу, садівництво.
Сусіди, за словами Вікторії, завжди милуються її садом.
- Підходять, питають: а що це, як ти садила, що робила. Тоді я направляю їх у свій блог. Вирішила: показуватиму в ньому гарні сади. Раніше ділилася у блозі своїми думками та складними моментами, які мені довелося пройти.
Блог допомагав Вікторії переживати втрату близьких. Вона каже, що це була своєрідна психотерапія.
– У блозі я ділилася всім, що було на душі. Розповідала про чоловіка, батька, проходила там усі етапи проживання втрати. Підтримка людей мені дуже допомагала. Знайомі та незнайомі люди писали, співчували. Хтось підтримував, хтось засуджував – було й таке. Загалом блог допоміг замінити мені психолога. Іноді приїжджаю до Вінниці до сестри відволіктися. Також відвідую сади України – мене це надихає.
- У яких садах ви вже були?
– Надихнулася « Добропарком » під Києвом, дуже сподобався сад «Єва», сад «Авангард» у Вінницькій області, нещодавно їздила до Карпат. Спілкуюсь із власниками садів, дізнаюся про нові рослини, які хотіла б бачити у власному саду, надихаюся новими ідеями, милуюсь садами.
На Вінниччині бачила чудові природні ландшафти з польовими квітами. На одній із своїх клумб вирішила створити щось подібне. Мені цікаво дізнаватися про щось нове, переймати досвід людей і втілювати його на тому рівні, на якому можу.
Була думка про лавандове поле. Територія дозволяє створити тут фотозону. Але сильно масштабуватися поки що не виходить: сама я не впораюся з масштабом, потрібні робочі руки. Але все одно не зупиняюся. Роблю все, що можу і потрібно. Допомагає підтримка з боку матері, сусідів.
- Крім саду, ви також малюєте, планували провести майстер-клас із малювання мандали, чи вийшло у вас?
- Так, мені допомогла моя сестра. Ми запросили людей та провели мій перший майстер-клас. До цього я малювала вдома та показувала свої малюнки у соцмережах.
Років за 3 до війни разом із чоловіком побачила, як дівчата у парку Запоріжжя наносили малюнки на руки клієнтів хною. Мене це зацікавило, захотіла малювати щось схоже. Але тоді робота, турбота, клопіт… І якось усе відійшло на другий план.
З грудня 2022 року мені захотілося повернутися до мандали, але важко було розпочати: думала, не зможу. Сестра як митець мене підтримала, казала: давай разом спробуємо помалювати. Вона допомогла мені вибрати потрібні фарби. Я купила інструменти для малювання – і почала. І це мене так захопило, що стало моментом терапії, допомогло відчути стабільність, повернути душевний спокій та рівновагу.
Малюнок виводив мене зі стресу. У момент створення картини ти поринаєш у процес, відволікаєшся від думок та обставин. Це заняття справді здатне стабілізувати психіку. Так я провела свій перший майстер-клас і далі планую їх проводити.
- Розкажете, що таке мандала?
- Мандала – це техніка точкового малюнка. Вона містить від 6 до 9 кіл і символізує Всесвіт. Коли малюю, вкладаю в картину якийсь сенс, даю їй назву. Наприклад, я маю жовто-блакитну роботу “Сила народу”, я присвятила її народу України.
Малювала на кераміці, розписувала чашки, тарілки. Я маю “тарілку перемоги”. Вона стала головною у розіграшах під час зборів для підрозділу, де служив мій чоловік. Там також була моя чашка.
І зараз ми продовжуємо допомагати зборами і не лише. Постійно збираємо на коптери, одяг, ремонти машин - на все, що потрібно хлопцям. Це і для підрозділу, де служив чоловік, і для підрозділу, де зараз мої брати.
Сьогодні і друзі, і близькі, і мої брати воюють на фронті. Дуже хотілося б зібрати у нашому саду всіх, хто сьогодні не може приїхати та відсвяткувати нашу перемогу всім разом.
Вікторія Терентьєва перетворила хобі на психотерапію.
[with_photo] => 1 [with_gallery] => 1 [with_video] => [imagealt] => особистий архів Вікторії Терентьєвої [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 37076 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 284532329 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/186\/8\/\u0421\u0430\u0434 \u0433\u043e\u043b\u043e\u0432\u043d\u0435.jpg","crop":{"x":"0","y":"292","w":"960","h":"512"},"action":"none","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/186\/8\/\u0421\u0430\u0434 \u0433\u043e\u043b\u043e\u0432\u043d\u0435.jpg","crop":{"x":"0","y":"296","w":"959","h":"501"},"action":"none","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/186\/8\/\u0421\u0430\u0434 \u0433\u043e\u043b\u043e\u0432\u043d\u0435.jpg","crop":{"x":"0","y":"236","w":"960","h":"721"},"action":"none","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => 0 [anchor_rubric] => 0 [anchor_time] => 0 [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [680799] => article Object ( [absnum] => 680799 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => zelenskij-nelehitimnist-putina-pislja-viboriv-mozhe-stati-perelomnim-momentom [title] => Зеленський: Нелегітимність Путіна після виборів може стати переломним моментом [title_short] => [meta_title] => Зеленський: Нелегітимність Путіна після виборів може стати переломним моментом [meta_keywords] => Вибори президента РФ 2024 [meta_description] => Зеленський сподівається, що міжнародні лідери в разі перемоги Путіна на виборах президента в березні 2024 року, оголосять підсумки нелегітимними [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>Після президентських виборів у Росії західні лідери мають вирішити, чи визнавати легітимність Володимира Путіна. Про це заявив Володимир Зеленський в інтерв'ю АР, повну версію якого пресслужба президента опублікувала в телеграм-каналі.
- Ми розуміємо, що вибори в Росії проходять недемократично. Не важливо, як вони відбуваються — всі знають, яким буде результат... Питання до світу: це можуть бути нелегітимні вибори, які світ не визнає, — сказав він.
За словами президента, після 2014 року таких потужних ударів по ізоляції Росії не було попри окупацію Криму та частини Донбасу.
- І зараз, якщо Путін піде на вибори, а є велика ймовірність цього, і також дуже велика ймовірність, що він переможе. Він же бореться сам із собою. Тому тут "гра" вже буде на боці західних лідерів цивілізованого світу — визнати їх чи ні. До речі, може бути переломний момент — нелегітимність президента Путіна, — заявив Зеленський.
На запитання, чи став би він закликати міжнародних лідерів оголосити підсумки виборів президента у РФ нелегітимними, Зеленський відповів, що "дуже хотів би, щоб західний світ сам це розумів".
- Щоб мені не доводилося цього робити — телефонувати, чинити тиск, говорити. Мені здається, що світ усе це вже розуміє після всього того горя, яке Росія принесла усюди і, безумовно, в Україну, — зазначив глава держави.
Згідно з виборчим законодавством РФ, президентські вибори в Росії очікуються в неділю, 17 березня 2024 року. Фейк про смерть Путіна мав перевірити реакцію росіян, а також є частиною певного сценарію, заявив 1 листопада представник ГУР Андрій Юсов.
[category] => 2871 [categories] => [categories_seo] => [type] => 0 [position] => 342738 [adate] => 1701528480 [publication_date] => 1701528480 [adate_day] => 1701475200 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701528141 [changed] => 1701528672 [userid] => 26073 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>Президент сподівається, що міжнародні лідери в разі перемоги Путіна на виборах, оголосять підсумки нелегітимними.
[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => president.gov.ua [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 26073 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 1253184010 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/260\/73\/53e834cea4fbc014b111a9cf6569bf84_1701252098_extra_large.jpeg","crop":{"x":"0","y":"37","w":"1042","h":"555.7333333333333"},"action":"update","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/260\/73\/53e834cea4fbc014b111a9cf6569bf84_1701252098_extra_large.jpeg","crop":{"x":"0","y":"37","w":"1042","h":"544"},"action":"update","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/260\/73\/53e834cea4fbc014b111a9cf6569bf84_1701252098_extra_large.jpeg","crop":{"x":"0","y":"0","w":"925","h":"695"},"action":"update","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [680797] => article Object ( [absnum] => 680797 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => u-sbu-zajavili-shcho-tse-voni-poprosili-ne-vipuskati-poroshenka-za-kordon [title] => У СБУ пояснили, чому Рада скасувала відрядження Порошенку [title_short] => [meta_title] => У СБУ пояснили, чому Рада скасувала відрядження Порошенку [meta_keywords] => СБУ, Порошенко [meta_description] => Петра Порошенка не випустили за кордон на прохання СБУ через посилення Росією провокацій на міжнародній арені [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>Петра Порошенка не випустили за кордон на прохання СБУ через посилення Росією провокацій на міжнародній арені. Про це Служба безпеки України повідомила в суботу, 2 грудня.
- СБУ звернулася до Офісу Президента, Кабінету міністрів та Верховної Ради України із пропозицією врахувати інформацію про плани ворога під час організації та погодження закордонних відряджень українських делегацій. Тож керівництво Верховної Ради не надало дозвіл на закордонне відрядження українському депутату, який мав стати інструментом в руках російських спецслужб, — заявили в СБУ.
За отриманими контррозвідувальними даними, пʼятий президент та лідер опозиційної партії «Європейська солідарність» планував зустрітися з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном, який системно висловлює антиукраїнську позицію, є другом президента РФ Володимира Путіна і закликає зняти санкції з Росії.
- Цю зустріч (як і інші «робочі зустрічі» вітчизняних політиків з представниками держав, які транслюють проросійські наративи) рф планувала використати в своїх ІПСО проти України, — йдеться у повідомленні.
У СБУ розповіли, що вони та розвідувальні органи України отримали інформацію про підготовку провокацій на міжнародній арені з боку російських спецслужб, спрямованих проти України. Головна мета — знизити підтримку іноземних партнерів та спробувати розколоти українське суспільство зсередини. За задумом спецслужб РФ, проведення широкомасштабної ІПСО має призвести до зміни настроїв в країнах-партнерах антиросійської коаліції та спонукатиме представників українського політикуму до проголошення наративів щодо необхідності переговорного процесу з Росією на умовах заморожування війни. Вказані заяви спеціальні служби РФ планували активно підтримати через проросійські політичні сили іноземних країн. Серед планів ворога — залучення до ІПСО окремих українських політиків під час їх відвідин третіх країн.
У СБУ також зазначили, що Міністерство закордонних справ є головним органом виконавчої влади у формуванні та забезпеченні реалізації державної політики у сфері зовнішніх зносин України.
Петро Порошенко уранці у пʼятницю, 1 грудня, заявив, що його мав підписане відрядження головою Верховної Ради, але прикордонники його не пропустили. Він повідомив, що в Польщі та США у нього були заплановані десятки зустрічей. Порошенко звинуватив у забороні Офіс президента. З поляками, за словами Порошенка, він мав говорити про зняття блокади українських перевізників на кордоні. З американцями — про забезпечення фінансування воєнної допомоги, яка майже вичерпалася цього року та під загрозою в майбутньому.
Перший віцеспікер парламенту Олександр Корнієнко розповів, що скасував міжнародне відрядження Порошенка після отримання листа з грифом "Для службового користування".
[category] => 2871 [categories] => [categories_seo] => [type] => 9216 [position] => 342737 [adate] => 1701524820 [publication_date] => 1701524820 [adate_day] => 1701475200 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701524719 [changed] => 1701527316 [userid] => 26073 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>Пʼятий президент нібито планував зустрітися з “другом Путіна”, прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном.
[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => facebook.com/petroporoshenko [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 26073 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 1940874460 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/260\/73\/405509098_893290582156811_6984377315729477312_n.jpeg","crop":{"x":"0","y":"182","w":"1440","h":"768"},"action":"none","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/260\/73\/405509098_893290582156811_6984377315729477312_n.jpeg","crop":{"x":"0","y":"183","w":"1440","h":"752"},"action":"none","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/260\/73\/405509098_893290582156811_6984377315729477312_n.jpeg","crop":{"x":"0","y":"0","w":"1275","h":"958"},"action":"none","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => 1 [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [680792] => article Object ( [absnum] => 680792 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => ketrin-okhara-vozzjednalasja-z-makolejem-kalkinim-na-vidkritti-joho-zirki-na-aleji-slavi-u-hollivudi [title] => Кетрін О'Хара возз'єдналася з Маколеєм Калкіним на відкритті його зірки на Алеї слави у Голлівуді [title_short] => [meta_title] => Кетрін О'Хара возз'єдналася з Маколеєм Калкіним на відкритті його зірки на Алеї слави у Голлівуді [meta_keywords] => новини шоу-бізнесу, Маколей Калкін, Кетрін О'Хара, Алея слави в Голлівуді, Сам удома, [meta_description] => Зірка "Сам удома" Маколей Калкін отримав зірку на Алеї слави у Голлівуді [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>Американський актор Маколей Калкін удостоївся іменної зірки на Алеї слави у Голлівуді. Підтримати артиста на церемонії відкриття зірки прийшла “екрана мама” Маколея з фільмів “Сам удома” Кетрін О'Хара. Через 33 роки після зйомок у картині вона представила актора на церемонії вручення. Про це пише Daily Mail.
- "Сам удома" був, є і завжди буде улюбленою світовою сенсацією. Причина, через яку сім'ї по всьому світу не можуть пропустити жодного року, щоб не подивитися і не полюбити "Сам удома" разом, - це Маколей Калкін. Я знаю, що ти дуже багато працював, але ти зробив акторську гру найприроднішою у світі, - уточнила артистка. - Маколей, вітаю. Ти заслужив свою зірку на Алеї слави в Голлівуді. І дякую, що покликав мене, свою "маму", яка не одного разу, а двічі залишила тебе вдома одного, щоб розділити цю щасливу подію разом з тобою, я так тобою пишаюся.
Була на заході і наречена актора Бренда Сонг та сини пари.
- Я хочу подякувати Бренду. Ти все для мене. Ти – моє головне джерело підтримки. Тільки ти сьогодні ще щасливіша за мене, ніж я сам. Ти не тільки найкраща жінка з усіх, що я знаю, а й взагалі найкраща людина. Ти подарувала мені ціль, подарувала мені сім'ю. А тепер, коли у нас є наші хлопчики, ви троє – мої улюблені люди. Я так вас люблю, - сказав Маколей під час своєї промови.
Маколей та Бренда зустрічаються з 2017 року. Вони познайомилися на зйомках фільму "Земля змін" у Таїланді. У січні минулого року пара оголосила про заручини.
Калкін відомий завдяки ролям у фільмах "Сам удома" та "Багатенький Річі". Перша картина зробила Маколея зіркою. За роль Кевіна Маккаллістера його номінували на "Золотий глобус" та дали звання "Дитина року". Гонорар десятирічного актора тоді становив 100 тисяч доларів. В американському та світовому прокаті фільм зібрав близько 500 мільйонів доларів і потрапив до Книги рекордів Гіннесса, як найкасовіша комедія.
Артисти фільму "Сам удома" вперше за довгий час побачилися на відкритті зірки Маколея Калкіна.
[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => Anna Webber/Variety via Getty Images [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 40766 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 1188689379 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/407\/66\/photo_2023-12-02_15-33-11.jpg","crop":{"x":"0","y":"24","w":"1280","h":"682.6666666666666"},"action":"none","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/407\/66\/photo_2023-12-02_15-33-11.jpg","crop":{"x":"0","y":"34","w":"1279","h":"668"},"action":"none","format":"original"},"chronicle":{"src":"\/img\/forall\/u\/407\/66\/photo_2023-12-02_15-32-53 (3).jpg","crop":{"x":"60","y":"0","w":"853","h":"1280"},"action":"none","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/407\/66\/photo_2023-12-02_15-33-11.jpg","crop":{"x":"1","y":"0","w":"1278","h":"960"},"action":"none","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/img\/forall\/u\/407\/66\/photo_2023-12-02_15-33-11.jpg","crop":{"x":"0","y":"0","w":"1280","h":"853"},"action":"none","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"sx_mobile":{"src":"\/img\/forall\/u\/407\/66\/photo_2023-12-02_15-32-53 (3).jpg","crop":{"x":"0","y":"65","w":"914","h":"1118"},"action":"none","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [680796] => article Object ( [absnum] => 680796 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => na-zakarpatti-cherez-doshchi-pidnjalasja-voda-v-richkakh-pidtopleno-budinki-ta-polja [title] => На Закарпатті через дощі піднялася вода в річках — підтоплено будинки та поля [title_short] => [meta_title] => На Закарпатті через дощі піднялася вода в річках — підтоплено будинки та поля [meta_keywords] => Закарпаття [meta_description] => На Закарпатті через рясні дощі піднялася вода у річках та відбулися підтоплення у всіх шести районах області - фото [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>На Закарпатті через рясні дощі піднялася вода у річках та відбулися підтоплення у всіх шести районах області. Про це у суботу, 2 грудня, повідомило Головне управління ДСНС України у Закарпатській області.
- Рясні дощі призвели до підняття рівнів води у річках. Як наслідок, підтоплено сільськогосподарські угіддя та дворогосподарств у всіх 6-ти районах області, — розповіли рятувальники.
Рятувальники та фахівці місцевих пожежних команд здійснюють відкачку води у підвальних приміщеннях житлових будинків та дворогосподарствах в Ужгороді, місті Свалява, селах Кричово та Лази Тячівського району та селі Богдан Рахівського району.
У Берегівському та Хустському районах підтоплено 440 Га сільськогосподарських угідь.
Підтоплено дороги між селами Чорнотисово та Холмовець та між селами Великі Ком'яти та Шаланки Берегівського району. Також підтоплено автодорогу Н-09 Мукачево-Рогатин-Львів між містом Тячів та селом Бедевля. Тимчасово обмежено рух великовагового транспорту через міст по ділянці автодороги місцевого значення Рахів-Богдан-Луги у селі Розтоки.
Сильні дощі очікуються на більшій частині Закарпатті протягом другої половини дня та ввечері 2 грудня.
На Львівщині рятувальники витягли зі снігової пастки автобус із дітьми, які поверталися з туристичної подорожі. Негода знеструмила в регіоні понад 300 населених пунктів.
[category] => 2890 [categories] => [categories_seo] => [type] => 2 [position] => 342663 [adate] => 1701522780 [publication_date] => [adate_day] => 1701475200 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701522824 [changed] => 1701523050 [userid] => 26073 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>Підтоплення зафіксували у всіх шести районах Закарпатської області.
[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => facebook.com/DsnsZakarpattya [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 26073 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 2870828976 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/260\/73\/406656127_740398048114431_1946591998788914429_n.jpeg","crop":{"x":"0","y":"0","w":"1280","h":"682.6666666666666"},"action":"none","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/260\/73\/406656127_740398048114431_1946591998788914429_n.jpeg","crop":{"x":"0","y":"0","w":"1279","h":"668"},"action":"none","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/260\/73\/406656127_740398048114431_1946591998788914429_n.jpeg","crop":{"x":"1","y":"0","w":"1278","h":"960"},"action":"none","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [680795] => article Object ( [absnum] => 680795 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => zelenskij-obmini-vijskovopolonenimi-z-rf-prodovzhujutsja-chasto-prjamo-na-poli-boju [title] => Зеленський: Обміни військовополоненими з РФ продовжуються, часто прямо на полі бою [title_short] => [meta_title] => Обміни військовополоненими з РФ продовжуються, часто прямо на полі бою [meta_keywords] => Обміни полоненими з РФ, Зеленський полонений обмін, Зеленський полонений фонд [meta_description] => Зеленський заявив, що обміни полоненими з РФ продовжуються, часто прямо на полі бою [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>Обміни військовополоненими України з Росією продовжуються. Вони проводяться непублічно та часто проходять прямо на полі бою. Про це розповів президент Володимир Зеленський в інтерв'ю Associated Press.
– Ми наповнюємо свій обмінний фонд, і потім відбуваються обміни. Дуже часто ми обмінюємо військовополонених не так голосно, не так публічно. Скажу відверто – міняємо просто на полі бою. Коли у нас 10 їхніх полонених, а у них є кілька наших хлопців, ми змінюємо. На все це доручення у командирів і вони знають, що їм робити, - сказав Зеленський.
Президент заявив, що за останні півроку Україна змогла повернути близько 100 військових із полону. З початку повномасштабного вторгнення РФ удалося звільнити з російського полону кілька тисяч українських військових. Зеленський додав, що ще кілька тисяч українських захисників перебувають у полоні.
Раніше Росія заморозила обмін полоненими з Україною, переговори щодо їх відновлення продовжуються. Як повідомили у Координаційному штабі, РФ призупинила обміни військовополоненими, намагаючись створити враження, що українська влада не працює над цим питанням. У ГУР при цьому уточнили, що з початку повномасштабної війни Росії проти України з полону повернуто понад 2,5 тисяч українських громадян.
[category] => 2871 [categories] => [categories_seo] => [type] => 4 [position] => 342736 [adate] => 1701522386 [publication_date] => [adate_day] => 1701475200 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701522386 [changed] => 1701522386 [userid] => 100103 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>Україна продовжує поповнювати свій обмінний фонд, щоби повернути бійців додому.
[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => facebook.com/zelenskiy.official [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 100103 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 1886381242 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/1001\/3\/22(23).png","crop":{"x":"0","y":"0","w":"1170","h":"624"},"action":"update","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/1001\/3\/22(23).png","crop":{"x":"0","y":"0","w":"1170","h":"611"},"action":"update","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/1001\/3\/22(23).png","crop":{"x":"123","y":"0","w":"925","h":"695"},"action":"update","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [680036] => article Object ( [absnum] => 680036 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => 6-chi-19-hrudnja-koli-i-jak-svjatkuvatimemo-den-svjatoho-mikolaja [title] => 6 чи 19 грудня? Коли і як святкуватимемо День святого Миколая [title_short] => [meta_title] => 6 чи 19 грудня? Коли і як святкуватимемо День святого Миколая [meta_keywords] => День святого Миколая, свято, подарунки [meta_description] => День святого Миколая в Україні - коли святкують, чому змінилась дата святкування, що дарують на Миколая та чи існував святий Миколай насправді. Прикмети та забобони на День святого Миколая. [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>«Через поле, через гай йде до діток Миколай…» З таких слів починається відомий український вірш. Саме діти найбільше чекають на це свято, адже святий Миколай «приходить» не з порожніми руками, а з подарунками. Про Миколу Чудотворця, народні звичаї, пов’язані із цим святом, а також про те, чому солодощі та іграшки ховають під подушку або у шкарпетки, і, зрештою, коли ми святкуємо цей день, дізнавалася KP.UA.
🎅Ще рік тому українці святкували "Миколая" 19 грудня. Та цього року нова дата: згідно з новоюліанським календарем, День святого Миколая припадає на 6 грудня. Звісно, такій новині зраділи, насамперед, діти, адже отримуватимуть подарунки майже на 3 тижні раніше. До речі, 6 грудня вважається днем смерті Миколи Чудотворця. Але це не привід, щоб сумувати. Адже святий Миколай і після своєї смерті продовжує творити добро.
🎅Священнослужителі нагадують, що у цей святковий день треба молитися, дякувати Чудотворцеві Миколі за здоров’я та благодать, а ще обов’язково навідатися з посильною допомогою до нужденних. Цього святого особливо шанують не лише в Україні, а й в усьому світі.
🎅Перш за все, це не вигаданий персонаж, а реальна людина. У давні часи, аж у III ст. нашої ери, на території сучасної Туреччини жив християнський священник, який прославився своєю добротою та щедрістю до бідних. Це і був святий Миколай, або Микола Чудотворець. Про його життя відомо небагато. Згідно з переказами, Миколай був єдиним сином заможних та набожних батьків. Здобув освіту священника, згодом став єпископом Мирлікійським. За те, що навертав людей до християнства, деякий час був у в’язниці.
Після смерті батьків отримав великий спадок, який витратив на допомогу потребуючим. Узагалі впродовж свого життя Миколай рятував невинних від смертної кари, визволяв полонених, допомагав нужденним і словом, і ділом. Щоправда, добрі справи робив таємно, не хотів зайвої публічності. Та у Біблії сказано, що «все таємне стає явним». Так сталося і з Миколаєм: люди дізналися про його добрі вчинки, дякували і молилися за нього.
І після своєї смерті Миколай продовжував допомагати. Його мощі зцілювали хворих, а молитва до нього допомагала, тому церква канонізувала Миколая, а народ став шанувати його як заступника та покровителя. На картинах та іконах його зображають сивобородим дідусем з добрими очима, в золотих церковних шатах і такому ж головному уборі.
🎅Чому саме святий Миколай приносить подарунки дітям? Почнемо з легенди. Нібито за життя Миколай допоміг трьом сестрам. Дівчата не мали посагу, були з бідної сім’ї, не могли знайти роботу, перебивалися з хліба на воду. Добрий Миколай почув про поневіряння сестер і вирішив допомогти. Однієї ночі підкинув у відчинене вікно кімнати, в якій жили дівчата, три шматки золота. Подарунки упали, за однією версією, під подушки дівчат, а за іншою – у їхні панчохи, які сушилися біля каміна. Як склалася подальша доля сестер – невідомо, але з тих пір є традиція: подарунки Святий Миколай кладе під подушку або у шкарпетки, а інколи й у черевики.
Українським дітям святий Миколай «приносив» подарунки аж до 30-х років ХХ століття. У ті роки більшовики замінили ошатного Чудотворця на Діда Мороза у халаті. Та після 2014 року українці почали активніше повертатися до традицій своїх пращурів. Тому святий Миколай знову навідується до кожного дому з подарунками.
🎅У наших предків була своя традиція. На свято пекли обрядове печиво «миколайчики» (звичайні медові пряники). Їх і дарували дітям. А зараз «миколайчиками» називають усі подарунки. Також дотепер кажуть, що приємні сюрпризи під подушкою або у шкарпетці отримують лише слухняні діти, а от тим, хто погано поводився, Миколай може принести різочку (прутик). Щоправда, такого в історії свята ще не траплялося, принаймі ми не чули.
А загалом дарувати можна що завгодно, залежно від фантазії і можливостей гаманця. Та все ж священники нагадують, що подарунки – не головний атрибут цього свята. Щира молитва та прохання про благополуччя своїх рідних краще за будь-які цукерки чи мандаринки під подушкою.
🎅Рано чи пізно кожна дитина ошелешує таким запитанням своїх батьків. Але, на відміну від вигаданого Санта Клауса чи Діда Мороза, святий Миколай дійсно існував, і його чудеса підтвердила церква.
Розкажіть дитині про Чудотворця, нехай малюк намалює або напише йому листа з подякою та проханням про той чи інший подарунок. Правда, створювати список забаганок то буде занадто. А краще, аби дитина стала помічником святого Миколая. Можна долучитися до благодійної акції, допомоги дітям, стареньким або навіть тваринам, які потребують цього. Важливо, аби дитина відчула і зрозуміла, що це свято – не про планшет чи нові навушники, згадані у листі до Миколая, а про добро та взаємодопомогу.
[h5_tt class="orange_h5_title" text="Традиції, пов’язані із Днем святого Миколая"]
Забобони це чи ні, вирішувати вам, але у цей день:
Також є ще й народні прикмети, які стосуються погоди. Якраз випадає нагода перевірити їхню правдивість. Отож:
[h5_tt class="orange_h5_title" text="Привітання до Дня святого Миколая"]
🎅🎅🎅
З Днем святого Миколая! Миру, добра, затишку вашому дому. Нехай Святий вбереже від усього поганого, подарує радість і поселить любов у ваших серцях!
🎅🎅🎅
Бажаємо миру, достатку, радості, кохання та щастя. Нехай святий Миколай оберігає від будь-яких недуг та негараздів. Нехай це світле свято подарує багато чудес!
🎅🎅🎅
Хай Миколай у вишиванці
Розбудить подарунком вранці
І принесе у вашу хату
Добробут, радості багато.
Розбудить приспані надії,
Зернятко щастя хай посіє.
Зігріє гумором, любов’ю,
І принесе вам міцного здоров’я!
🎅🎅🎅
Темна нічка наступає,
Снігом білим засипає,
Всі дороги і будинки,
Всі дерева і ялинки.
Ніби казка на малюнку –
Сніг малює візерунки.
Двері в хату відкривай,
Йде до вас сам Миколай.
Він несе свої вітання,
Радість, свято, побажання:
Щоб у кожній хаті всі були багаті!
Щоб у кожнім домі всі жили в любові!
[category] => 2898 [categories] => [categories_seo] => [type] => 12290 [position] => 342546 [adate] => 1701522000 [publication_date] => -1701522000 [adate_day] => 1701475200 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1700497253 [changed] => 1701445287 [userid] => 18608 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>Цього року свято в Україні відзначатимуть майже на три тижні раніше.
[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => ktds.org.ua [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 37076 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 2301305417 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/186\/8\/333___.jpg","crop":{"x":"0","y":"470","w":"992","h":"529"},"action":"none","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/186\/8\/333___.jpg","crop":{"x":"0","y":"465","w":"992","h":"518"},"action":"none","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/186\/8\/333___.jpg","crop":{"x":"0","y":"353","w":"992","h":"745"},"action":"none","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => 5 [anchor_rubric] => 0 [anchor_time] => 0 [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [680794] => article Object ( [absnum] => 680794 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => dubinskij-zajaviv-shcho-joho-pobili-u-lukjanivskomu-sizo [title] => Дубинський заявив, що його побили у Лук'янівському СІЗО (оновлено) [title_short] => [meta_title] => Дубинський заявив, що його побили у СІЗО [meta_keywords] => Дубинський [meta_description] => Народний депутат Олександр Дубинський заявив, що його побили у Лук'янівському СІЗО та попросив про переведення до слідчого ізолятора СБУ [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>Народний депутат Олександр Дубинський заявив, що його побили у Лук'янівському СІЗО та попросив про переведення до слідчого ізолятора СБУ. Про це у суботу, 2 грудня, йдеться у телеграм-каналі нардепа.
- Невідомі особи побили народного депутата, про що він заявив своїм адвокатам, а також адміністрації СІЗО. Було викликано швидку допомогу, яка констатувала множинні гематоми, а також підозру на перелом ребра, — сказано в повідомленні.
На думку адвокатів Дубинського, переведення до слідчого ізолятора СБУ убезпечить їхнього підзахисного.
У пресслужбі Головного управління Національної поліції в Києві підтвердили Радіо Свобода, що представники Дубінського звернулися до поліції через ймовірне побиття нардепа.
- Дійсно, до нас надходило таке повідомлення. Варто зауважити, що слідчі ізолятори не відносяться до системи Нацполіції, але за вказаною заявою на місце виїхала слідчо-оперативна група і там буде працювати, – повідомили в пресслужбі Національної поліції в Києві.
14 листопада Печерський суд Києва відправив депутата Верховної Ради Олександра Дубинського до СІЗО у справі про державну зраду. Після цього його соціальні мережі почали вести адвокати. У Департаменті з виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції розповіли, що Дубінський перебуває у стандартній камері разом із ще одним ув'язненим.
[category] => 2871 [categories] => [categories_seo] => [type] => 0 [position] => 342735 [adate] => 1701520020 [publication_date] => [adate_day] => 1701475200 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701520043 [changed] => 1701525897 [userid] => 26073 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>Народний депутат попросив перевести його до слідчого ізолятора СБУ.
[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => facebook.com/alexandrdubinskyi [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 26073 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 1387126922 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/260\/73\/352515162_778426167281543_8256020783719172248_n.jpeg","crop":{"x":"0","y":"137","w":"2048","h":"1092"},"action":"none","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/260\/73\/352515162_778426167281543_8256020783719172248_n.jpeg","crop":{"x":"0","y":"148","w":"2048","h":"1070"},"action":"none","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/260\/73\/352515162_778426167281543_8256020783719172248_n.jpeg","crop":{"x":"116","y":"0","w":"1817","h":"1365"},"action":"none","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [680793] => article Object ( [absnum] => 680793 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => nimechchina-zakinchila-pidhotovku-druhoji-hrupi-ukrajinskikh-operatoriv-zrk-patriot [title] => Німеччина закінчила підготовку другої групи українських операторів ЗРК Patriot [title_short] => [meta_title] => Німеччина закінчила підготовку другої групи українських операторів ЗРК Patriot [meta_keywords] => підготовка операторів ЗРК Patriot, ЗСУ Петріот, Німеччина військові ППО [meta_description] => У Берліні повідомили про завершення курсу підготовки ще 70 військовослужбовців із роботи з системою Patriot. [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>У Німеччині заявили про завершення курсу підготовки ще 70 бійців ЗСУ по роботі з системою протиповітряної оборони Patriot. Про це повідомляє Deutsche Welle із посиланням на збройні сили Німеччини.
Командувач багатонаціонального тренувального командування генерал-лейтенант Андреас Марлов зазначив, що курс підготовки тривав понад шість тижнів. Він наголосив, що захист повітряного простору є головним завданням, оскільки російські удари цілеспрямовано знищують громадянську інфраструктуру в Україні. За його словами, досягнуто такого рівня компетенції персоналу, який дозволить українцям самостійно працювати з цим зенітним ракетним комплексом і, відповідно, виконувати завдання протиповітряної оборони. Вирішальним фактором у підготовці є мотивація та готовність до дій, підкреслив німецький генерал.
- Друга справа - це те, що ми, звичайно, отримали багато тактичних порад від українців про те, чого вони навчилися в боях із росіянами, починаючи від піхоти і закінчуючи інженерними військами та протиповітряною обороною, - визнав Марлов. – На основі цієї інформації Бундесвер переглядає свої оперативні засади.
У програмі підготовки брали участь досвідчені українські офіцери, за плечима яких роки служби у військах протиповітряної оборони. Багато українських учасників військової підготовки мали досвід роботи з радянськими системами ППО, таких як ЗРК С-300.
Раніше федеральний канцлер Олаф Шольц пообіцяв Україні подальші постачання зброї та фінансову підтримку з боку ФРН. Цей так званий "зимовий пакет" містить засоби для протиповітряної оборони, зокрема Німеччина надасть Україні додатково систему ЗРК Patriot.
Американська система протиповітряної оборони (ППО) - зенітно-ракетний комплекс (ЗРК) ММ-104 Patriot - вважається однією з найкращих у світі. Комплекс призначений для прикриття великих адміністративних та промислових центрів, військово-морських та авіаційних баз від усіх існуючих засобів повітряного нападу в умовах потужної радіоелектронної протидії супротивника. ММ-104 Patriot здатний одночасно виявляти та ідентифікувати понад 100 повітряних цілей, безперервно супроводжувати вісім з них, а також готувати вихідні дані для стрільби, пуску та наведення до трьох ракет на кожну мету. Як показала практика бойового застосування його в Україні, комплекс здатний успішно вражати гелікоптери, безпілотники, літаки, крилаті, а також балістичні та аеробалістичні ракети.
[category] => 2898 [categories] => [categories_seo] => [type] => 0 [position] => 342739 [adate] => 1701519983 [publication_date] => [adate_day] => 1701475200 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701519983 [changed] => 1701519983 [userid] => 100103 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>У програмі підготовки брали участь досвідчені українські офіцери.
[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => Вікіпедія [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 100103 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 4269686678 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/1001\/3\/22(1416).jpg","crop":{"x":"0","y":"65","w":"1280","h":"682.6666666666666"},"action":"update","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/1001\/3\/22(1416).jpg","crop":{"x":"0","y":"55","w":"1279","h":"668"},"action":"update","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/1001\/3\/22(1416).jpg","crop":{"x":"35","y":"0","w":"1135.6945244956771","h":"853"},"action":"update","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [680473] => article Object ( [absnum] => 680473 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => jak-rosiju-rozkurkuljujut-konfiskujut-budinki-stadioni-ta-rozkishni-jakhti [title] => Як Росію розкуркулюють: конфіскують будинки, стадіони та… розкішні яхти [title_short] => [meta_title] => Як Росію розкуркулюють: конфіскують будинки, стадіони та розкішні яхти [meta_keywords] => російська агресія, репарації, конфіскація майна [meta_description] => Конфіскація російської власності на користь України - які активи втратили російські мільярдери і коли гроші за продаж їхнього майна отримає Україна. [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>Повномасштабне військове вторгнення Росії завдало Україні багато горя, у тому числі й величезних фінансових збитків. Через рік після початку вторгнення вони оцінювалися щонайменше у 700 млрд доларів, зараз ця цифра, безумовно, більша. Відшкодовувати збитки і відновлювати нашу країну після перемоги буде насамперед Росія – як шляхом репарацій, так і конфіскованими/арештованими активами та майном, яке російські олігархи вважають за краще тримати в таких нелюбимих владою РФ країнах «недружнього Заходу». Тільки країни Євросоюзу заморозили активів на суму близько 70 млрд доларів, у Великій Британії – на 20 млрд, у Швейцарії – на 28 млрд доларів…
Крім грошей, багатих росіян позбавляють вілл та яхт, літаків та вертольотів, бізнесу та квартир. KP.UA дізнавалася, кого і як із росіян «розкулачили» за кордоном.
Ще у березні минулого року своє іноземне майно втратили кілька кремлівських пропагандистів та олігархів.
Так, була конфіскована вілла на озері Комо, що належала пропагандисту Соловйову. Потім – одна із вілл російського олігарха-мільярдера Алішера Усманова на середземноморському острові Сардинія. В італійському порту Імперія були конфісковані яхти найбагатших людей Росії - Олексія Мордашова (власник «Сєвєрсталі» та турагентства TUI AG) та Геннадія Тимченка (особистого друга Путіна та власника Volga Group). За підрахунками журналу Forbes, статки Мордашова оцінювали в 29,1 млрд доларів до введення санкцій, а його 65-метрова яхта «Леді М» коштувала 65 млн євро. Яхта Тимченка «Лєна» – близько 50 млн євро.
Червень минулого року залишив без нерухомості в Німеччині депутата Державної думи Росії та його дружину. У Мюнхені було конфісковано три квартири та банківський рахунок, куди щомісяця перераховувалася орендна плата у розмірі близько 3500 євро. Ім'я депутата прокуратура Мюнхена не назвала, але місцевим ЗМІ вдалося дізнатися, що йдеться про депутата із фракції комуністів.
Німецька прокуратура розцінила отримання доходів від оренди як порушення введених владою ФРН санкцій щодо цього депутата. І оскільки депутат продовжував отримувати прибуток від майна, квартири не заарештували як забезпечувальний захід, а конфіскували. Орендарі зможуть продовжити жити у квартирах. Але орендну плату депутат та його дружина отримувати більше не будуть: натомість мешканці перераховуватимуть кошти на зберігання до окружного суду Мюнхена.
Також поліція Німеччини конфіскувала 30 картин, які належать Усманову. Колекція оцінюється у 5 мільйонів євро, до неї входять роботи відомих художників, зокрема Марка Шагала. Роботи експонувалися на яхті Усманова Dilbar вартістю 600 млн доларів до 2021 року.
Через кілька днів після вторгнення РФ в Україну влада Польщі заявила про те, що Росія незаконно володіє нерухомістю в їхній країні, і розпочала процедуру вилучення будівель. Це дві будівлі у Варшаві на вулиці Собеського, 100 (закритий житловий комплекс для працівників посольства, що нині порожній), а також школа на вулиці Келецькій, 45 (школа при посольстві РФ у Польщі).
До кінця минулого року Польська служба охорони лісів взяла контроль за санаторієм «Скуб'янка» під Варшавою, на Зегжинському водосховищі, який російське посольство орендувало у Польщі з 1980-х років. Після огляду будівлі з'ясувалося, що незадоволені росіяни, що виїжджали, практично знищили інтер'єр бази відпочинку, вирвавши навіть проводку зі стін.
Формально підставою для конфіскації бази став розрив договору оренди бази (у квітні 2022 року) через велику заборгованість (12 тисяч злотих, або 2700 євро) та військове вторгнення в Україну.
Представники Польської служби охорони лісів довго не могли отримати доступ до приміщення, хоча неодноразово вимагали від "відпочиваючих" залишити базу. Після відходу росіян та швидкого ремонту міністр оборони Польщі Маріуш Блащак вручив ключі від санаторію командуванню Сил територіальної оборони Польщі. Тепер тут розквартирують польських військовослужбовців на час навчань.
У серпні цього року влада Гельсінкі заявила, що може конфіскувати одну з найбільших спортивних арен в країні – «Гельсінкі Арена», яка належить російським олігархам. Причиною можливої конфіскації назвали несвоєчасну оплату оренди землі та податку на нерухомість.
Відомо, що генеральними власниками льодової арени є російські олігархи Геннадій Тимченко та Роман Ротенберг, внесені до списку санкцій. Мер Гельсінкі Юхан Вартіайнен заявив, що місто сподівається на те, що російські власники добровільно продадуть свої частки.
Фінське управління з відшкодування боргів конфіскувало також близько 1000 вагонів товарних поїздів зі списку майна російських олігархів на загальну суму 20 млн євро. А також вилучило великі партії цінної сировини – зокрема з порту Коккола, де знаходився вантаж руди вартістю 40 млн євро.
Механізми конфіскації російських активів у світі поки що відпрацьовуються: країни не мають сучасного досвіду вилучення коштів із заморожених рахунків у банках та продажу конфіскованих яхт та будинків. У Фонді ліквідації наслідків збройної агресії РФ (в Україні. – Авт.), куди мають, за ідеєю, стікатися ці багатомільярдні потоки, лежить трохи більше 60 млрд грн, і то більше половини з них – це кошти від прибутку НБУ, а частина, що залишається, – кошти, отримані від примусового вилучення активів держави-агресора в Україні.
До літа цього року завдяки санкціям було конфісковано майже 1000 об'єктів права власності, але жоден поки не продали, відповідно - до Фонду нічого не надійшло.
Юристи Євросоюзу працюють над змінами до єврозаконодавства, які дозволять не порушувати під час продажу конфіскованого майна такі чутливі для Європи опції, як «права людини» та «недоторканність приватної власності». Також існує ризик того, що країни не зберігатимуть свої золото та валюту в інших державах, де їх можна так легко конфіскувати.
Найпростіше рішення – це заморожування активів на багато років. Це призведе до збитковості їхніх власників та їх швидкого приходу до компромісу: розморожування активів замість відшкодування збитків Україні в обумовлених розмірах.
[h5_tt class="orange_h5_title" text="А як у нас?"]
Два місяці тому Кабмін України передав майнові права російського дизайнера та за сумісництвом пропагандиста Артемія Лебедєва до управління Фонду держмайна України. Активи було передано у дохід держави ще у липні рішенням Вищого антикорупційного суду України за позовом Міністерства юстиції.
Йдеться про дві квартири площею 138,5 м² на Ярославовому Валу та 193,2 м² на вулиці Саксаганського у Києві. Вилучені квартири будуть здані в оренду або продані, а отримані кошти підуть до Фонду ліквідації наслідків збройної агресії.
Влітку минулого року заступник міністра внутрішніх справ України Євген Єнін розповів про спецоперацію щодо відчуження майна екснардепа Віктора Медведчука. Було конфісковано легкий вертоліт та реактивний літак бізнес-класу, заарештовано цінні папери. Земельну ділянку, оформлену на дружину Медведчука Оксану Марченко, передали агентству АРМА.
При цьому в агентстві вже була вилучена 92-метрова яхта родини Медведчука Royal Romance, яка оцінюється в 200 млн доларів. Судно знаходиться в Хорватії, але кілька днів тому з'явилася можливість продажу на платформі Prozorro.
[category] => 2871 [categories] => [categories_seo] => [type] => 12290 [position] => 342618 [adate] => 1701518400 [publication_date] => -1701518400 [adate_day] => 1701475200 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701098637 [changed] => 1701445254 [userid] => [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>В яких країнах і що вже вилучено у країни-агресора та її громадян.
[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => wikipedia.org [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 37076 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 1901049641 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/186\/8\/\u043c\u0435\u0434\u0432\u0435\u0434\u0447\u0443\u043a(4).jpg","crop":{"x":"0","y":"57","w":"1280","h":"682.6666666666666"},"action":"none","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/186\/8\/\u043c\u0435\u0434\u0432\u0435\u0434\u0447\u0443\u043a(4).jpg","crop":{"x":"0","y":"82","w":"1279","h":"668"},"action":"none","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/186\/8\/\u043c\u0435\u0434\u0432\u0435\u0434\u0447\u0443\u043a(4).jpg","crop":{"x":"1","y":"0","w":"1278","h":"960"},"action":"none","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => 0 [anchor_rubric] => 0 [anchor_time] => 0 [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [680791] => article Object ( [absnum] => 680791 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => na-lvivshchini-rjatuvalniki-vitjahuvali-avtobus-iz-ditmi-iz-kuchuhur [title] => На Львівщині рятувальники витягували автобус з дітьми із снігової пастки [title_short] => [meta_title] => На Львівщині рятувальники витягували автобус із дітьми із кучугур [meta_keywords] => кучугур автобус з дітьми, діти Львівщина негода, ДСНС автобус діти порятунок [meta_description] => Співробітники ДСНС витягли з кучугури автобус із дітьми на Львівщині [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>На Львівщині вночі 2 грудня біля с. Бердихів Яворівського району рятувальники витягли із снігової пастки автобус із 60 дітьми, які поверталися з туристичної подорожі. Про це у Фейсбуці повідомляє ГУ ДСНС у Львівській області.
- 2 грудня о 1:59 до рятувальників надійшло повідомлення про те, що поблизу с. Бердихів Яворівського району на автодорозі застряг автобус Van Hool. Внаслідок складних погодних умов автодорогу, якою рухався автобус, засипало снігом, - розповіли рятувальники.
В автобусі знаходилося 66 осіб, з них 60 дітей, які поверталися з туристичної подорожі. Ніхто з них не постраждав. Рятувальники з пожежно-рятувального відділення м. Новояворівська витягли автобус із кучугури і він продовжив рух до місця призначення.
Раніше синоптики попередили, що атмосферний фронт накриє частину України, тому опади очікуються на заході, півночі, Харківській та Полтавській областях. Також Київ вкриє сильний туман. Видимість знизиться до 200-500 метрів. Оголошено І рівень небезпеки, повідомив Український гідрометцентр. Крім того, негода у Львівській області знеструмила 305 населених пунктів. Енергетики вже працюють над відновленням електропостачання.
[category] => 2890 [categories] => [categories_seo] => [type] => 0 [position] => 342662 [adate] => 1701516840 [publication_date] => [adate_day] => 1701475200 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701516894 [changed] => 1701517033 [userid] => [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>В автобусі було 66 осіб, з них 60 дітей.
[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => facebook.com/LVIVDSNS [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 100103 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 2847423045 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/1001\/3\/22(1415).jpg","crop":{"x":"0","y":"336","w":"960","h":"512"},"action":"none","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/1001\/3\/22(1415).jpg","crop":{"x":"0","y":"359","w":"959","h":"501"},"action":"none","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/1001\/3\/22(1415).jpg","crop":{"x":"0","y":"280","w":"960","h":"721"},"action":"none","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [680624] => article Object ( [absnum] => 680624 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => kino-u-hrudni-junist-villi-vonki-povernennja-akvamena-i-proshchalnij-film-vudi-allena [title] => Кіно у грудні: юність Віллі Вонки, повернення Аквамена і прощальний фільм Вуді Аллена [title_short] => [meta_title] => Кіно у грудні: юність Віллі Вонки, повернення Аквамена і прощальний фільм Вуді Аллена [meta_keywords] => кінопрем`єри, фільми у грудні, новинки кіно, трейлери [meta_description] => Кінопрем`єри грудня в Україні - найочікуваніші фільми зими: юність Віллі Вонки, повернення Аквамена, Три мушкетери і Міледі та Пограбування по-українськи. [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>Напередодні Різдва хочеться знову повірити в диво, побачити щось казкове та надихнутись на весь наступний рік. Кінотеатри покажуть вам і святкові фільми, і сатиричні історії про свята – щоб не було занадто приторно. Найцікавіші прем’єри - у нашій добірці. Окремо – мультики для малечі та їхніх батьків.
[h5_tt class="orange_h5_title" text="З 7 грудня"]
Жанр: фентезі, пригоди
Сюжет. Молодий винахідник і шоколатьє Віллі Вонка мріє створити шоколад, який би подобався усім і був найнезвичайнішим у світі. Попри всі палки в колеса, які йому вставляли монополісти із шоколадного картелю, юний Вонка разом зі своїми незвичайними друзями розробляє план, як можна досягти успіху і збудувати особливу шоколадну фабрику.
Чого очікувати. Приквел до фільму (і до книги) «Чарлі та шоколадна фабрика» - яскрава пригода для всієї сім’ї. Ми не лише дізнаємось про те, звідки у Віллі Вонка з’явились вигадливі й працьовиті помічники – умпа-лумпи, а й побачимо, як танцює Тімоті Шаломе. Має бути чудова новорічна казка з багатьма відомими акторами.
Зверніть увагу. Офіційний старт картини в Україні - з 14 грудня. Але допрем'єрні покази, на які можна придбати квитки, починаються вже з 6 грудня
В головних ролях: Тімоті Шаломе («Дюна», «Дощовий день у Нью-Йорку»), Г’ю Грант («Реальне кохання», «Щоденник Бріджит Джонс»), Олівія Колман («Фаворитка», «Батько»), Метт Лукас (франшиза «Паддінгтон»), Ровен Аткінсон («Агент Джонні Інгліш»), Саллі Гокінс («Паддінгтон», «Форма води»), Джим Картер («Абатство Даунтон»).
Країна: США
Режисер: Пол Кінґ (франшиза «Паддінгтон»)
Тривалість: 01:56
Жанр: горор
Сюжет. 1971 рік. Саманта і Клара, учениці католицької школи-інтернату, змушені залишитись на канікули в школі. З ними залишається лише молоденька вчителька Роуз. Саме в ці дні банда сектантів-убивць вирішує напасти на школу, щоб викликати демона, принісши в жертву невинні душі. Але щось піде не за планом.
Чого очікувати. Якщо вам набридла атмосфера щасливого Різдва та Нового року, яку будуть транслювати цього місяця з усіх усюд, – то це прекрасна можливість поглянути на святкування під іншим кутом і не забувати, що зло приходить навіть на найсвітліші свята. А ще – роль головного злодія дісталась харизматичному Менні Массуду, відомому за роллю Аладдіна у фільмі 2019 року.
В головних ролях: Менна Массуд («Аладдін»), Олівія Скотт Велч (трилогія «Вулиця страху»), Ґаз Кенворзі, Хлої Лівайн та інші.
Країна: США
Режисер: Джен Векслер («Рейнджер»)
Тривалість: 01:48
Жанр: біографічна драма
Сюжет. Світська дама Альма Малер, яка нещодавно втратила чоловіка, спокушає молодого художника Оскара Кокошку. Та маленька інтрига перетворюється на справжню трагедію. Одержимий жінкою, Оскар бачить у ній свою музу, що має слугувати йому. Альма ж прагне досягти успіху на культурному поприщі самостійно. Залежність цих двох одне від одного ставить їх на межу самознищення.
Чого очікувати. Драматичної історії, знятої європейськими кіновиробниками, про стосунки богеми у Відні навесні 1912 року.
В головних ролях: Емілі Кокс, Валентин Постльмайр.
Країни: Австрія, Німеччина, Швейцарія, Чехія
Режисер: Дітер Бернер
Тривалість: 01:28
Авантюрна комедія з нещасливою долею, яка ніяк не дійде до кінотеатрів – прем’єру переносять то через війну, то ще з якихось причин. Сподіваємось, цього разу вона вже стартує.
Детально про «Пограбування по-українськи» ми писали тут, тут і тут.
Також в кінотеатрах стартує французька комедія «Кредитні пройдисвіти» (A Difficult Year) про двох чоловіків, яким через величезні борги банк заблокував кредитки. Та банкрути, надихнувшись протестами екоактивістів, вирішують влаштувати власний протест проти банківської системи.
[h5_tt class="orange_h5_title" text="З 14 грудня"]
Жанр: драма, кримінал, трилер
Сюжет. Успішна письменниця живе із сином-підлітком та розчарованим в житті чоловіком. Чоловік гине, і його тіло знаходять поряд з їхнім будиночком. Дружину підозрюють у вбивстві, але як би вона не заперечувала провину, їй не вірить ніхто, навіть власний син.
Чого очікувати. Фільм-переможець цьогорічного Каннського фестивалю – про провину та відповідальність. Згідно з відгуками кінокритиків, напруга у цьому фільмі постійно зростає, а емоції зашкалюють. Історія препарування шлюбу та чужих життів, яка замаскована під пошук істини.
В головних ролях: Сандра Гюллер («Тоні Ердманн»), Сванн Арло («Людина, яка сміється»), Антуан Рейнартц.
Режисер: Жюстін Тріє («У ліжку з Вікторією»)
Тривалість: 02:31
Жанр: історичний, пригоди
Сюжет. Продовження французького фільму «Три мушкетери: Д’Артаньян», який вийшов на початку 2023 року.
Згідно з сюжетом, Констанцію Бонас’є викрадають на очах у Д’Артаньяна. В країні війна, його друзі Атос, Портос та Араміс вже на фронті. Щоб врятувати кохану, мушкетер змушений скористатись допомогою загадкової Міледі Вінтер. А тим часом кардинал Рішельє все більше контролює короля. Франція у небезпеці, зріє заколот. І перед друзями-мушкетерами постає вибір: рятувати тих, хто тобі дорогий, чи Францію.
Чого очікувати. Не можна сказати, щоб у першої частини був високий рейтинг (6,7 на IMDb), але від глядачів було і багато схвальних відгуків. Найбільше - за акторську роботу Єви Грін у ролі Міледі, Венсана Касселя (Атос) та Луї Гарреля (Людовік ХІІІ). Оскільки ми знову з ними зустрінемось, то варто очікувати, що принаймі гірше не буде. До того ж, за задумкою режисера, для виконання трюків не залучали каскадерів та не використовували комп’ютерної графіки – актори мали виконувати небезпечні завдання самотужки.
В ролях: Франсуа Сівіль («Париж. Місто мертвих»), Єва Грін («Будинок дивних дітей міс Перегрін»), Венсан Кассель («Мій король»), Ліна Кудрі («Французький вісник» від «Ліберті, Канзас Івнінґ Сан»), Луї Гаррель («Фестиваль Ріфкіна»), Ромен Дюріс («Ейфель»), Піо Мармай, Вікі Кріпс, Ерік Руф.
Країни: Франція, Німеччина, Іспанія
Режисер: Мартін Бурболон («Ейфель», «Три мушкетери: Д’Артаньян»).
Тривалість: 01:55
Жанр: комедія
Сюжет. Родина американців на свята їде до казкової зимової Норвегії, знімають там будинок, який батько родини збирається прикрасити ілюмінацією, а дівчата планують гучну вечірку. Молодший син знаходить в амбарі гномів, які категорично проти будь-якого шуму на їхній території. І те, що родина не збирається відмовитись від бурного святкування, страшенно розлючує гномів.
Чого очікувати. Бійок, кумедних сутичок та небезпечних ситуацій на кшталт «Один вдома» - тільки людей проти гномів. Для тих, кому нудно дивитись солодкі різдвяні фільми.
Країна: Норвегія
Тривалість: 01:40
Також у кінотеатрах покажуть італійську мелодраму «Ідеальна ілюзія» (Perfetta illusion) – про невдаху-художника, який отримав можливість виставити картини, але зблизився з кураторкою виставки. Але є одна проблема: художник одружений, і треба, щоб одна жінка не дізналась про другу. Найцікавіше у цьому фільмі – види Мілана.
[h5_tt class="orange_h5_title" text="З 21 грудня"]
Жанр: кінокомікс DC, екшн, пригоди
Сюжет. Чорна Манта не зміг перемогти Аквамена у першому фільмі, тож намагатиметься знищити свого ворога та його сім’ю і у продовженні..Щоб перемогти Чорну Манту, Аквамену доведеться звернутись до ув’язненого брата Орма, колишнього короля Атлантиди. І хоч ці двоє нарешті зможуть подолати розбіжності, та їхній ворог став сильнішим і вигадливішим. Чорний Манта озброюється Чорним Тризубом, який пробуджує зловісну силу і може знищити весь підводний світ.
Чого очікувати. Джейсона Момоа у головній ролі – іноді цього цілком вистачить, щоб фільм зібрав касу. А також згадаймо, що перший «Аквамен» (2018) зібрав у прокаті понад мільйон доларів. До того ж режисер Джеймс Ван обіцяє розширити світобудову першого фільму, більше дослідити підводні королівства та розвивати своїх героїв.
В головних ролях: Джейсон Момоа («Аквамен», «Форсаж Х») Патрік Вілсон (трилогія «Закляття»), Яг'я Абдул-Матін II («Аквамен», «Кендімен», «Матриця: Воскресіння»), Ніколь Кідман («Золотий компас», «З широко закритими очима»), Ембер Герд («Вітаємо у Зомбіленді»), Дольф Лундґрен (франшиза «Нестримні»), Уіллем Дефо («Людина-павук: Нема шляху додому», «Алея кошмарів»).
Країна: США
Режисер: Джеймс Ван («Аквамен», «Мортал комбат», «Пила: спіраль»)
Тривалість: 02:04
Жанр: мюзикл, мелодрама, комедія
Сюжет. Юна і життєрадісна Марія готується до заміжжя, хоча і хвилюється через те, що ніколи не бачила нареченого, якого їй обрали батьки. Але знайомство з Йосипом виявилось приємним, молоді люди закохались. В плани майбутнього подружжя втручається поява архангела Гавриїла, який приніс Марії благу звістку, що вона стане матір’ю Бога.
Чого очікувати. Нового прочитання історії появи на світ Ісуса Христа – точніше, переказ біблійної історії, доповненої жартами та курйозами. А також з піснями, танцями та Антоніо Бандерасом в ролі царя Ірода.
В головних ролях: Майло Мангейм, Фіона Паломо («Перемовниця»), Антоніо Бандерас, Лекре.
Країна: США
Режисер: Адам Андерс
Тривалість: 01:38
Жанр: драма
Сюжет. Вчителька Грейс закохується у свого учня Джо. Скандал тоді був величезний, але пара зрештою одружилась. Через 20 років в Голівуді вирішують зняти кіно про цю історію, і до Грейс та Джо приїжджає актриса, яка має зіграти Грейс, щоб краще дізнатись про свого персонажа. Але візит акторки спричиняє сімейну кризу, бо кожен з подружжя змушений знову зіткнутись зі своїм минулим.
Чого очікувати. Найперше - зіркового дуету Джуліани Мур та Наталі Портман і справжньої майстерно зробленої драми. А також вільного переказу реальної історії вчительки Мері Кей Летурно, яку ув’язнили в 1997 році за стосунки з 13-річним учнем Віллі Фуалау.
В головних ролях: Джуліана Мур («Статеве виховання», «Kingsman: Золоте кільце»), Наталі Портман («Тор: Любов та грім», «Чорний лебідь»), Чарльз Мелтон («Рівердейл»).
Країна: США
Режисер: Тодд Хейнс («Темні води»)
Тривалість: 01:57
Також у кінотеатрах можна подивитись французьку романтичну комедію «Секс-терапія» (Le syndrome des amours passes) про подружжя, яке не може завести дитину через синдром «колишнього кохання». Тож їм треба ще раз зайнятись сексом зі своїми колишніми.
[h5_tt class="orange_h5_title" text="З 28 грудня"]
Жанр: біографія, спорт, трилер
Сюжет. 1957 рік. Колишній автогонщик Енцо Феррарі переживає особисту кризу: компанія на грані банкрутства, шлюб теж зазнає випробувань – спочатку гине їхній син, а потім у Енцо з’являється позашлюбний. Щоб врятувати бодай сімейний бізнес, Феррарі ризикує поставити все на культові перегони «Мілле Мілья» – довжиною у тисячу миль.
Чого очікувати. Окрім швидкісних вінтажних тачок та напружених перегонів, родзинка фільму - блискучий дует Адама Драйвера та Пенелопи Круз, які зіграли подружжя Феррарі. Нам гарантовані бурхливі емоції – від ревнощів до кохання, від надії до розпачу. А також реальний епізод з біографії видатного італійського автоконструктора.
В головних ролях: Адам Драйвер («Дім Ґуччі»), Пенелопа Круз («Вікі Кристина Барселона»), Шейлін Вудлі («Винні зірки»), Патрік Демпсі, Джек ОʼКоннел.
Країна: США, Велика Британія, Італія, Китай
Режисер: («Сутичка», «Останній із Могікан»)
Тривалість: 02:10
Жанр: трагікомедія, трилер
Сюжет. Молода парижанка Фанні, успішна й незалежна, але нещаслива у шлюбі, випадково зустрічає колишнього однокласника Алана, який був закоханий у неї в шкільні роки. Фанні з головою кидається в новий роман, але у ревнивого чоловіка є свої секрети, як розібратися з невірною дружиною та її коханцем.
Чого очікувати. Це 50-й і, мабуть, останній фільм Вуді Аллена. В усякому разі, він сам так говорив, хоча все ще може змінитись. Очікуємо на чергову психологічну драму з елементами комедії і трилера від великого митця кінематографу.
В головних ролях: Лу де Лааж, Мельвіль Пупо, Валері Лемерсьє, Нільс Шнайдер, Ельза Зільберштейн.
Країна: Франція
Режисер та автор сценарію: Вуді Аллен («Дощовий день у Нью-Йорку», «Опівночі у Парижі», «Матч-Пойнт»)
Тривалість: 01:33
МУЛЬТИКИ
[h5_tt class="orange_h5_title" text="З 7 грудня"]
Китайський багатосерійний мультфільм про пригоди ведмедів Брайара та Крамбла. В цій серії вони зустрічаються з ученою-початківцем Шарлотою і відвідують виставку робототехніки, де видають себе за роботів. Це спричиняє цілковитий хаос на виставці.
[h5_tt class="orange_h5_title" text="З 21 грудня"]
Сімейство крижнів вирішують покинути затишний ставок і відправитись у далеку подорож на Ямайку: світ побачити, зробити життя цікавішим. Дорогою вони потрапляють до Нью-Йорку, де на них чекають пригоди.
Від студії Illumination – творців таких мультфільмів, як «Посіпаки», «Нікчемний Я», «Співай» і «Секрети домашніх тварин».
[h5_tt class="orange_h5_title" text="З 28 грудня"]
Родина американців купує старовинний англійський маєток. Він довго стояв пусткою, бо мешканців лякав тутешній привид. Однак американців це не лякає, скоріше це привиду будуть непереливки. За мотивами оповідання Оскара Уальда.
Норвезький мультфільм про корівку Клару, яка очікує Різдво на Веселій фермі. Оскільки її тато сильно заклопотаний, щоб зайнятись підготовкою до свята, Клара разом із друзями беруться самі за організацію вечірки, але поява чарівного і дивного гнома може звести всі їх зусилля нанівець.
[category] => 2850 [categories] => [categories_seo] => [type] => 12292 [position] => 342695 [adate] => 1701514800 [publication_date] => -1701514800 [adate_day] => 1701475200 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701276260 [changed] => 1701444841 [userid] => 18608 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>На різдвяний і передноворічний місяць кінотеатри приготували багато цікавого.
[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 37076 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 541564827 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/370\/76\/\u0412\u041e\u041d\u041a\u0410.jpg","crop":{"x":"0","y":"24","w":"1787","h":"953"},"action":"none","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/370\/76\/\u0412\u041e\u041d\u041a\u0410.jpg","crop":{"x":"0","y":"34","w":"1787","h":"933"},"action":"none","format":"original"},"chronicle":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/370\/76\/\u0412\u041e\u041d\u041a\u0410.jpg","crop":{"x":"228","y":"0","w":"1331","h":"1000"},"action":"none","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"sx_mobile":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => 4 [anchor_rubric] => 0 [anchor_time] => 0 [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) ) [categories] => [count_sql] => SELECT COUNT(DISTINCT a.absnum) cnt FROM articles a /* /ua/politics/a644917-danilov-ne-vikljuchaje-shcho-ukrajina-mozhe-zavdati-po-bilorusi-preventivnoho-udaru */ WHERE a.approved = 1 and a.langid = 2 and NOT a.type & (32) and category IN (2829,2836,2850,2860,2871,2883,2890,2898,2921) AND adate < UNIX_TIMESTAMP() AND adate >= 1701442816 [dictsdata] => Array ( ) ) 1Українська сторона може завдати відповідного превентивного ракетного удару по Білорусі, якщо отримає відповідне розпорядження Головнокомандувача - президента Володимира Зеленського. Про це повідомив секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данилов в ефірі телеканалу "Україна-24".
- Наші війська сьогодні займаються знищенням російської військової техніки та ресурсів, які є сьогодні на території нашої країни. За необхідності, якщо буде ухвалено рішення Верховним Головнокомандувачем зробити це, воно буде прийнято, - заявив Данилов.
За його словами, у разі ухвалення президентом, Верховним Головнокомандувачем Володимиром Зеленським рішення Україна завдасть превентивного удару по Білорусі.
Переговори України та Росії відбулися 28 лютого у білоруському Гомелі. Сторони обговорили умови припинення вогню під час нападу РФ на Україну, який розпочався 24 лютого. Після зустрічі московська та київська делегації повернулися додому на консультації і згодом планують знову зустрітись.