Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

НАПК: Трофейні танки та БТР не потрібно декларувати – це «мотлох»

НАПК: Трофейні танки та БТР не потрібно декларувати – це «мотлох»
Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

У Національному агентстві протидії корупції України заявили, що захоплену російську військову техніку не потрібно декларувати. Відповідне напівжартівливе пояснення з'явилося на офіційній сторінці Агентства у « Фейсбуці ».

- Захопили російський танк чи БТР і переживаєте, як його декларувати? Зберігайте спокій та продовжуйте захищати Батьківщину! Декларувати захоплені російські танки та іншу техніку не потрібно, адже вартість цього лайна не перевищує 100 прожиткових мінімумів (248 100 грн.). Відповідно, подавати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані протягом 10 днів у разі захоплення такого мотлоху так само не потрібно (така ось тавтологія), - сказано на сторінці НАПК у «Фейсбуці».

Але навіть якщо розглядати ситуації з погляду літери закону, то трофеї не підлягають декларуванню як мінімум із двох причин. Перша – трофеї було придбано не внаслідок укладання будь-якого виду правочину, а у зв'язку з повномасштабною військовою агресією Росії проти України. Друга – захоплену техніку складно оцінити, оскільки «завдяки мужності та перемозі захисників України ворожа військова техніка зазвичай потрапляє до вас вже знищеною та виведеною з ладу – неможливо з'ясувати, скільки коштує таке майно».

Україна шостий день горить у війні, яку проти нашої країни розпочала Росія у голові з Володимиром Путіним. Українська армія, силовики та сили територіальної оборони борються проти окупантів мужньо та самовіддано. Противник зазнає колосальних втрат, як військових, так і економічних.

Переговори між українською та російською сторонами про закінчення війни стартували, але поки що не принесли очікуваних результатів.