6 лютого
Завантажити ще

В Україну прибули термінали StarLink від Ілона Маска

В Україну прибули термінали StarLink від Ілона Маска
Фото: t.me/zedigital

Засновник компанії SpaceX та американський мільярдер Ілон Маск погодився підключити Україну до супутникового інтернету StarLink. Перша партія терміналів для цього супутникового зв'язку прибула до нашої країни 28 лютого. Про це повідомив міністр із питань цифрової трансформації Михайло Федоров у своєму Телеграм-каналі.

– Перша партія станцій супутникового інтернету StarLink прибула в Україну! Дякуємо Ілону Маску та всім партнерам вільної України. Продовжуємо боротьбу з усіх напрямків, - написав Федоров.

28 лютого – закінчується п'ятий день повномасштабної війни Росії проти України. Російська армія закидає мирні міста нашої країни забороненими касетними бомбами, "Іскандерами", обстрілює "Градами". Російські гармати не замовкають навіть на час мирних переговорів.

ДОВІДКА

Starlink – це проект компанії Ілона Маска SpaceX, який за допомогою супутників надає доступ до широкосмугового інтернету. Проект запустили у 2020 році у США та Канаді. Україна стане третьою країною у світі, громадяни якої зможуть користуватись таким інтернетом.

Starlink – це платформа, що є мережею супутників. Вони на орбіті взаємодіють між собою на частоті понад 10 тисяч ГГц завдяки лазерному променю. З наземними станціями і терміналами користувача зв'язок забезпечується Ка-антенами через радіодіапазони з частотою 12 ГГц. Швидкість такого інтернету – до 1Гбіт/с для кожного абонента, а користуватися ним можна у будь-якій точці землі.