1 липня
Завантажити ще

США та Канада вводять санкції проти Путіна, Лаврова та членів Ради безпеки Росії

США та Канада вводять санкції проти Путіна, Лаврова та членів Ради безпеки Росії

Через напад на Україну Сполучені Штати ухвалили рішення про запровадження санкцій проти президента Росії Володимира Путіна, міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова та представників російської Ради безпеки. Про це повідомляє " Газета.Ру ".

- Обмежувальні заходи будуть вжиті слідом за аналогічними рішеннями Євросоюзу. США приєднаються до них і введуть санкції проти президента Путіна, міністра закордонних справ Лаврова та членів національної безпекової команди, - заявила представник Білого дому Джен Псакі.

Слідом за американською стороною додаткові санкції проти РФ запровадила й Канада. Під санкції також потрапив російський лідер Володимир Путін та його оточення.

- Нові поправки накладають обмеження на 31 особу, які є ключовими членами найближчого оточення президента Путіна, його близьких та членів сімей деяких осіб, на яких вже накладено санкції Канади, та 27 ключових фінансових установ, - зазначено у заяві уряду країни.

Згідно з документом, санкції запроваджуються також щодо голови Ощадбанку Германа Грефа, голови ВЕБ.РФ Ігоря Шувалова, бізнесмена Євгена Пригожина та дітей братів Ротенбергів. До списку санкцій потрапили і четверо українців - нардепи від ОПЗЖ Тарас Козак та Олег Волошин, а також екс-заступник секретаря РНБО Володимир Сівкович.

Раніше Великобританія заявила, що запроваджує санкції проти Путіна та Лаврова, а також закликала країни Європи відключити Росію від SWIFT. також глава МЗС Італії запевнив українського колегу Дмитра Кулеба, що його країна підтримає відключення Росії від SWIFT.