4 липня
Завантажити ще

Глава МЗС Росії: Готові до переговорів, якщо українські військові складуть зброю

Глава МЗС Росії: Готові до переговорів, якщо українські військові складуть зброю
Фото: МІНІСТЕРСТВО ЗАкордонних справ РОСІЇ/REUTERS

Глава зовнішньополітичного відомства Росії Сергій Лавров провів зустріч із «міністрами закордонних справ» так званих «Л/ДНР» та озвучив бачення Кремля щодо військової операції проти України.

– Ми не бачимо можливості визнавати демократичним уряд, який пригнічує та застосовує методи геноциду до свого власного народу, – заявив Лавров і почав запевняти, що українська влада утискає російськомовне населення країни. - Чи забороняють у демократичному суспільстві використовувати у звичайному житті мову, якою говорить більшість населення, і чи забороняють у ній освіту російською мовою, будь-якою мовою, якою говорить суспільство, починаючи, скажімо з п'ятого класу?

Він також звинувачував Україну в тому, що вона негативно ставиться до мешканців Донбасу.

І чи прийнято в демократичних суспільствах заявляти, що люди, які наразі перебувають на одній частині території, в даному випадку України, є не людьми, а нелюдями, чи особинами, як їх президент Зеленський називав?

– заявив Лавров.

Також російський міністр звинуватив Захід за нібито «активне становлення неонацизму та русофобії на українській території, що врешті-решт призвело до трагедії країни».

- НАТО і ЄС покривали Київ і останніми тижнями, коли він остаточно намірився силовим шляхом захопити ДНР і ЛНР, - сказав Лавров, натякаючи на те, що Україна першою (?!) «зруйнувала Мінські угоди».

Лавров повторював за президентом Росії Володимиром Путіним, що російські війська можуть припинити наступ на Україну лише в одному випадку – ЗСУ мають скласти зброю.

- До переговорів ми готові будь-якої миті, як тільки Збройні сили України відгукнуться на заклик нашого президента, припинять спротив, складуть зброю, - заявив міністр. - Російська сторона не збирається будь-яким чином пригнічувати українських військовослужбовців.

Вкотре представник Росії заявив, що Кремль зацікавлений у тому, щоб Україна відмовилася від намірів вступити до НАТО.