Завантажити ще

Ердоган: визнання Росією "ДНР" і "ЛНР" неприйнятне, але Туреччина не запроваджуватиме санкції проти Москви

Ердоган: визнання Росією
Фото: REUTERS/Флоріон Гога

Реджеп Тайіп Ердоган та Володимир Путін зідзвонилися після визнання Росією так званих “ДНР” та “ЛНР”. Про це повідомили прес-служби президентів Туреччини та РФ.

У повідомленні на сайті Кремля сказано, що "Реджеп Тайіп Ердоган навів свої відомі погляди з цього приводу", проте російсько-турецькі контакти продовжаться у різних форматах.

У Ердогана заявили, що “Туреччина готова зробити свій внесок у зниження напруженості та підтримання миру”.

"Ердоган також заявив, що переведення питання на складніший рівень і військове протистояння не принесе користі жодній із сторін", - йдеться у Твіттері турецького лідера.

Незважаючи на те що Туреччина не визнає кроків проти суверенітету та територіальної цілісності України, Реджеп Тайіп Ердоган повідомив про бажання зберегти тісний діалог з Росією. Він, як і раніше, чекає на президента Путіна в Туреччині.

Daily Sabah пише, що Ердоган заявив журналістам, що Туреччина не може відмовитися від своїх зв'язків із Росією та Україною. Він розкритикував переговори Заходу з Москвою через те, що вони мало що дали. Ердоган повторив пропозицію виступити посередником між своїми "чорноморськими сусідами".

Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що визнання Росією так званих "ДНР" і "ЛНР" є "неприйнятним", однак Туреччина не планує вводити санкції проти Москви.

- У нас є політичні, військові та економічні відносини з Росією. Те саме з Україною. Ми не можемо відмовитися від цього, якщо ви запитаєте мене, тому що наша країна має високі інтереси щодо цього, - сказав Ердоган.

Україна та Росія є одними з найважливіших економічних партнерів Туреччини. За даними Міністерства культури і туризму, у 2021 році Туреччину відвідали близько 4,7 млн ​​росіян та 2,1 млн українців. Це 27,34% від загальної кількості іноземних туристів. Торгівля Туреччини з Росією та Україною досягла у 2021 році рекордного рівня.