Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Британські журналісти: Приклад захисту Дніпра від російських диверсантів у 2014-му допоміг врятувати Харків та Одесу

Британські журналісти: Приклад захисту Дніпра від російських диверсантів у 2014-му допоміг врятувати Харків та Одесу

Ефективний захист Дніпра від російських диверсійних груп показав владі Харкова та Одеси, що спроба підтримати «русскую весну» навесні 2014 року буде самовбивчою.

Про це йде мова у документальному фільмі британських журналістів-розслідувачів Ukraine’s D-Day: How Dnipro derailed Russia’s plan ("День Д України: як Дніпро зірвав план Росії"), який вони підготували кілька років тому і який знову став актуальним після злочинного рішення президента РФ В. Путіна про офіційне визнання псевдореспублік "Л/ДНР", повідомляє британський сайт EuToday.

У фільмі згадується, що тодішній президент України Віктор Янукович наприкінці лютого 2014 року перед втечею прилетів до Харкова, де сподівався на підтримку влади міста. Але бізнесмен Ігор Коломойський, який відіграв одну з ключових ролей у захисті Дніпра від диверсійних груп, зміг переконати мера Харкова Геннадія Кернеса відсторонитися від антидержавних кроків.

«На тому етапі ми спілкувалися з паном Кернесом. Дякувати Богові, що він прислухався до того, про що ми говорили. Тому не сталося жодного катаклізму значно більшого масштабу, коли б виникла якась східна Україна чи ще щось, що намагалися нав'язати під назвою «Новоросія», - згадує Коломойський.

По суті, саме дніпровські еліти втримали й місто Одесу, у якій схожі провокації готувалися на початку травня 2014 року.

У критичний момент Коломойський та інші бізнесмени допомагали одеській владі втримати елементарний фінансовий баланс, а вже 5 травня головою Одеської ОДА був призначений наближений до Коломойського бізнесмен Ігор Палиця. Тоді вже стало ясно, що ідеї «русской весны» в Одесі зазнають провалу.

Коломойський розповідає, що локальний дніпровський патріотизм набув виразних рис загальнодержавного. І рішуча позиція громади Дніпра працювала на збереження цілісності всієї України.

Позицію Коломойського в оцінках критичного періоду 2014 року поділяє не менш відомий дніпровський бізнесмен Олександр Петровський. Апелює до базових установок кожної людини: «Тут могили наших рідних, тут могили наші будуть, і ми так просто нікому нічого не віддамо. Ми любимо Україну, це наша свята земля, ми любимо Дніпро, це наше святе місто, і в нас навіть є такі слова: «Слава Дніпра - навіки слава».

За припущенням західних ЗМІ, дніпровські бізнесмени, які не дали росіянам взяти наскоком місто 2014 року, тепер перебувають у так званих «розстрільних списках» Кремля - персон, що підлягають арешту або ліквідації у разі нової інвазії до Дніпра.

Британські журналісти у фіналі свого розслідування дають репліку з сьогоднішнього дня, проводячи паралель між 2014-м та 2022 роком. Саме наразі перед Україною постали критичні загрози від Російської Федерації, а уряд Великобританії вже вдався до жорстких санкцій проти агресора.

На думку британців, приклад захисту Дніпра шляхом об’єднання та самоорганізації еліт стане в нагоді і нині, коли РФ перейшла до відкритої окупації через так зване визнання маріонеткових утворень "Л/ДНР" та висуває низку неприпустимих ультиматумів, виконання яких має знищити суверенітет України та підірвати глобальну світову безпеку.