Завантажити ще

На армію та тероборону гроші є. Треба рішення Ради

На армію та тероборону гроші є. Треба рішення Ради
Фото: facebook.com/

З 1 січня 2022 року, згідно з ухваленим законом, в усіх регіонах України розгортаються підрозділи територіальної оборони. Будь-який громадянин віком від 18 до 57 років може записатися до тероборони. Не має значення стать, фах, місце роботи - вчитель, будівельник, водій чи політик - всі можуть взяти в руки зброю. До речі, про політиків. Партія «Слуга народу» - єдина політична сила в країні, яка, не зволікаючи, почала сприяти формуванню територіальної оборони.

Готові захищати країну

- Партійні офіси по всій Україні перетворені на штаби сприяння територіальній обороні. Наші депутати місцевого рівня та народні депутати за останній тиждень провели величезну роботу, щоб з’ясувати проблемні моменти, які стосуються розгортання тероборони по всіх регіонах, - розповідає очільниця партії «Слуга народу», народний депутат Олена Шуляк.

Представники політичної сили без жодних вагань приймають рішення записатися до лав територіальної оборони.

- Як патріот, готовий взяти на себе відповідальність, вважаю, що захищати країну - обов’язок кожного. Ми всі - українці. І тільки разом, своїми силами ми зможемо захистити нашу країну. Іншої у нас немає і ніколи не буде, - каже Володимир Татарінов, депутат Роменської райради (Сумщина) від партії «Слуга народу».

З таких же міркувань вступив до тер­оборони і депутат-«слуга» Скалатської міської ради (Тернопільщина) Назарій Хрущ.

- Я вирішив приєднатись до тероборони, тому що мені небайдужа доля нашої країни, і в будь-який час готовий стати на її захист, як зробив це у 2014 році, - розповідає Назарій Хрущ.

Олена Шуляк: Партійні офіси по всій Україні перетворені на штаби сприяння територіальній обороні.

Записуються до лав тероборони і представниці жіночого крила партії «Зе!Жінки».

- Я вірю в нашу армію, у наших дипломатів, які мають достатньо сил і засобів, а також відповідний досвід, щоб відстояти нашу державу. Також вирішила підтримати батальйони територіальної оборони, максимально сприяти їхній розбудові. Я вступаю до тероборони, бо це мій прямий обов’язок. Саме зараз настав час здати іспит на патріотизм. Я проти війни, але впевнена, що ворогу маю дати відсіч, - каже Катерина Чегаринська, лідерка руху «Зе!Жінки» в Одеській області.

Плюс 250 мільйонів на тероборону

У держбюджеті на 2022 рік на розгортання тероборони виділено трохи більше 3 млрд гривень. На перший погляд здається, що це - велика сума, враховуючи той факт, що за ці кошти зброю закуповувати не потрібно, оскільки вона буде видаватись Міністерством оборони. Але у профільному комітеті Верховної Ради вказують, що цих грошей на потреби тероборони бракуватиме. Зокрема потрібно до ладу привести приміщення для ТО - забезпечити електрикою, оргтехнікою, облаштувати зброярські кімнати.

- На 2022 рік загальний бюджет тер­оборони був понад 3 млрд 98 млн грн. З цієї суми виплата грошового забезпечення - 2 млрд 865 млн грн. І звісно, на приміщення були закладені невеликі кошти. Тому що не розуміли, які фонди, які будуть приміщення. Тому додаткова допомога вкрай важлива, - сказав народний депутат фракції «Слуга народу», голова Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич.

Де взяти кошти? «Слуги» пішли одночасно двома шляхами. Перший - мобілізували свій депутатський актив у місцевих радах і виступили з ініціативою проведення позачергових сесій рад. Спрацювало! Плюс 250 млн гривень на формування системи територіальної оборони (див. інфографіку)!

- 15-16 лютого проведені позачергові сесії в обласних та міських радах, і за попередніми результатами з місцевих бюджетів виділено більше ніж 250 млн грн на дофінансування територіальної оборони, - повідомила Олена Шуляк і додала, що це рішення далося досить нелегко: - Були спроби зірвати позачергові сесії, де ухвалювалися рішення про допомогу територіальній обороні. Це робили опоненти. Але не всі місцеві депутати пішли на такий крок. Тому хочу подякувати обласним і місцевим депутатам, які інтереси держави ставили вище, ніж особисті політичні інтереси.

За рахунок рентної плати за надра

Другий шлях - за ініціативою «слуг» у парламент внесено законопроєкт, який передбачає додаткові 1,2 млрд гривень на тероборону.

- Гроші потрібні для ефективного та швидкого розгортання Сил територіальної оборони. По всій території країни батальйони та бригади територіальної оборони будуть підсилені засобами зв’язку, обмундируванням, технікою та зручними приміщеннями. Потреба в коштах становить майже 1,2 млрд гривень, - сказав автор законопроєкту Олександр Завітневич. - Також ця законодавча ініціатива передбачає виділення додаткових 11,8 млрд гривень на потреби української армії.

- Прийняття цього законопроєкту дозволить всім військовослужбовцям ЗСУ, а це більше 200 тис. осіб, підняти на 30% грошове забезпечення. Також ми зможемо придбати 70 тис. комплектів шоломів та бронежилетів для відновлення непорушних запасів індивідуальних засобів захисту, - додав Олександр Завітневич.

Депутат пояснив, що додаткові кошти на тероборону та армію планують взяти за рахунок коштів, отриманих від рентної плати за користування надрами для видобування природного газу, які з урахуванням поточної динаміки становлять 239 млрд грн.