Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
23 квiтня
Завантажити ще

Рада прийняла постанову про санкції щодо депутатів Держдуми, які голосували за визнання т.зв. "ЛДНР"

Рада прийняла постанову про санкції щодо депутатів Держдуми, які голосували за визнання т.зв.
Фото: sluga-naroda.com

Верховна Рада України 23 лютого звернулася до Ради національної безпеки та оборони з пропозицією запровадити санкції проти депутатів Державної думи РФ, які підтримали визнання так званих "ДНР" та "ЛНР". Постанову підтримали 322 депутати.

- Метою та завданнями постанови є забезпечення передумов для прийняття рішення РНБО України щодо застосування до осіб, наведених у додатку до постанови, персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) за створення реальних та/або потенційних загроз національним інтересам, національній безпеці в інформаційній сфері, суверенітеті та територіальній цілісності України

Cанкції передбачається ввести на 10 років. Вони стосуватимуться тих депутатів Держдуми РФ, які звернулися до президента Володимира Путіна з проханням визнати т.зв. "ЛДНР" і згодом проголосували за це. Також санкції стосуватимуться політиків та чиновників Росії, причетних до визнання так званих "ДНР" та "ЛНР".

Як підкреслюється у документі, зазначені особи мають безпосереднє відношення до лобіювання інтересів держави-агресора Російської Федерації на території України, в тому числі окупації частини території України, та в їх діяльності фіксуються прояви потенційних загроз національній безпеці, суверенітету та територіальній цілісності України. Загалом у запропонованому Радою списку – 351 особа.

Фото: скрін відео youtube.com\RadaTV

Фото: скрін відео youtube.com\RadaTV

Внесені на розгляд РНБО санкції передбачають зокрема блокування активів, обмеження торгових операцій, часткове або повне припинення транзиту ресурсів, польотів та перевезень територією України, запобігання виведенню капіталів за межі України, припинення виконання економічних та фінансових зобов'язань, анулювання чи зупинення дії спеціальних дозволів на користування надрами; заборона участі у приватизації, оренді державного майна; користування радіочастотним ресурсом України

Пакет санкцій також може включати повну або часткову заборону на укладання угод щодо цінних паперів, припинення видачі дозволів, ліцензій на ввезення в Україну з іноземної держави або вивезення з України валютних цінностей; припинення дії торгових угод, спільних проектів та промислових програм, зокрема у сфері безпеки та оборони; заборона передачі технологій, прав на об'єкти права інтелектуальної власності; припинення культурних обмінів та наукової співпраці; анулювання офіційних візитів, засідань, переговорів щодо укладання договорів чи угод; позбавлення державних нагород України; заборона на придбання у власність земельних ділянок.

15 лютого Держдума РФ звернулася до Путіна з пропозицією визнати т.зв. "ЛНР" та "ДНР". 21 лютого Путін визнав т.зв. "ЛДНР". 22 лютого і Держдума РФ, і Радфед одноголосно підтримали це рішення, зобов'язавшись надавати "республікам" у тому числі і військову допомогу.

22 лютого Володимир Путін, отримавши від Радфеду дозвіл на використання російських військ на Донбасі, висунув Україні вимоги: відмовитися від НАТО, демілітаризувати країну (в т.ч. вивезти все озброєння, поставлене із Заходу) і визнати анексію Криму Росією. Крім того, президент РФ наголосив, що визнав т.зв. "ЛДНР" не в фактичних межах, а в межах Донецької та Луганської областей.