30 вересня
Завантажити ще

Призов резервістів в Україні розпочнеться 23 лютого: у Мінобороні розповіли, кого і на скільки призовуть

Призов резервістів в Україні розпочнеться 23 лютого: у Мінобороні розповіли, кого і на скільки призовуть
Фото: President.gov.ua

Призов резервістів до лав Збройних сил України розпочинається вже в середу, 23 лютого 2022 року. Про це на своїй сторінці у фейсбуці повідомляє командування Сухопутних військ ЗСУ.

- Заклику підлягатимуть резервісти від 18 до 60 років. Це будуть як офіцери, так і рядовий сержантський склад. Призов розпочнеться із сьогоднішнього дня. Максимальний термін служби – 1 рік, – йдеться у повідомленні.

У командуванні уточнили, що резервісти оперативного резерву першої черги проходитимуть службу в тих військових частинах та за тією спеціальністю, в яких вони проходили службу до цього та підписали контракт для проходження служби в оперативному резерві.

- За покликаними резервістами, згідно із законом України, зберігатиметься робоче місце та середньомісячна заробітна плата, – наголошується у повідомленні.

Згідно з наказом президента України, резервісти оперативного резерву першої черги мають самостійно з'явитися до своїх військових частин або ТЦК та СП, за телефонним дзвінком або отримавши повістку для явки до свого ТЦК.

Якщо резервіст з тих чи інших причин, передбачених законом, не може бути призваний, йому необхідно особисто надати документи, що підтверджують це. За неявку або ігнорування призову передбачено адміністративну або кримінальну відповідальність.

Хто такі резервісти

Резервисти першої черги оперативного резерву – це військовослужбовці, які звільняються із строкової військової служби, військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, які за своїми професійно-психологічними характеристиками та станом здоров'я придатні до служби у військовому резерві та відповідають встановленим вимогам проходження служби у військовому резерві, та отримали певну військову облікову спеціальність.

Закон України дозволяє протягом доби призвати резервістів на військову службу в особливий період без оголошення мобілізації. Право оголосити про такий призов має президент України – Верховний Головнокомандувач ЗСУ.

22 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ про призов резервістів у особливий період. За словами президента, найближчим часом також буде проведено навчальний збір резервістів системи тероборони.