Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
14 квiтня
Завантажити ще

Голова делегації України в НАТО Чернєв: Ми запропонували світу перелік санкцій, які вдарять по економіці Росії

Голова делегації України в НАТО Чернєв: Ми запропонували світу перелік санкцій, які вдарять по економіці Росії
Фото: sluga-narodu.com

Міжнародні партнери мають запровадити реальні секторальні санкції проти російської економіки, аби застерегти Кремль від подальшої ескалації ситуації на Донбасі. Відповідний перелік санкцій Україна вже направила США та європейським країнам. Про це під час брифінгу заявив голова Постійної делегації в Парламентській асамблеї НАТО, член міжпарламентської ради Україна-НАТО і народний депутат від партії "Слуга народу" Єгор Чернєв.

- Це має бути не просто заборона інвестування в так звані «Л/ДНР», а реальні секторальні санкції проти російської економіки. Україна вже запропонувала свій перелік санкцій, які вважаємо найефективнішими для стримування агресії РФ. Вони стосуються фінансового сектору, нафтовидобувної галузі, припинення експорту у РФ високих технологій, на яких тримається їхня нафто- та газовидобувна галузь, – додав він.

За словами Єгора Чернєва, перелік санкцій був підготовлений спільно з Кабінетом міністрів і РНБО. Він також наголосив, що нині українська армія є найбільш боєздатною, ніж коли-небудь до цього.

- Ми будемо захищати свою землю із санкціями чи без них. Ніхто не буде ані капітулювати, ані здаватися. РФ намагалася через ультиматум проштовхнути свої побажання Заходу, Захід не пішов на це. Зараз вони вдаються вже до військової операції. Але ми не будемо ані сідати за стіл переговорів із терористами, ані вводити особливий статус для цих утворень у Конституції, ані відмовлятися від нашого поступу до НАТО та Європейського Союзу, – наголосив депутат.

У ніч на 22 лютого президент Росії Володимир Путін під час годинного звернення до народу оголосив про визнання Росією "Л/ДНР" та підписав з ними договори про дружбу та співпрацю. Наступного дня Держдума та Рада Рада федераціії підтримали ці рішення та ратифікували договори.