Завантажити ще

"Ми готові показати вам, що таке справжня декомунізація": головні цитати Путіна з 55-хвилинного звернення

Фото: youtube.com/watch?v=T3pYbzFrnQU

Президент Росії Володимир Путін виступив зі зверненням щодо ситуації навколо України, під час якого оголосив про визнання так званих "ДНР" та "ЛНР" незалежними державами. У своїй промові російський лідер виклав свою версію історії створення нашої країни, згадав про те, як усі ці роки вибудовувалися відносини між РФ та Україною, а також пам'ятав про події на Майдані в 2014 році. "КП в Україні зібрала" найяскравіші цитати президента Росії.

Про відносини РФ із Україною: "Україна для нас не просто сусідня країна, а частина нашої історії, наші товариші, близькі, родичі".

Про створення України Леніним: "Ленінські директиви втиснули Донбас до складу України, тепер в Україні йому зносять пам'ятники... Ви хочете декомунізацію? Ми готові показати вам, що таке справжня декомунізація".

Про підхід Леніна до створення СРСР, який передбачав право республік на вихід із Союзу: "Це було набагато гірше, ніж помилка".

Про Крим: "Хрущов навіщось подарував Крим Україні".

Про допомогу Україні: "Незважаючи на несправедливість, обман і пограбування Росії, наш народ визнав держави після розвалу СРСР і допомагав країнам СНД, включаючи Україну... Загальна вигода для українського бюджету з 1991 до 2013 року склала близько 250 мільярдів доларів".

Про використання діалогу з РФ для торгу із Заходом: "У Києві намагалися використати діалог з Росією для торгу із Заходом, з перших кроків стали будувати свою державність на протиріччях".

Про корупцію в Україні: "Корупція в Україні роз'їла українську державність, націоналісти цим скористалися у 2014 році за підтримки Заходу".

Про трагедію в Одесі 2 травня 2014 року: "Радикали, які захопили владу в Україні, організували терор, пройшла серія безкарних вбивств, по-звірячому вбито людей в Одесі, але злочинців не покарано - ми знаємо їх поіменно і зробимо все, щоб їх покарати".

Щодо зовнішнього впливу на Україну: "Україна потрапила під зовнішнє управління, доведена до рівня колонії з маріонетковим режимом".

Про створення Україною власної ядерної зброї: "Це не порожня бравада. І Захід може в цьому Україні допомогти, щоб створити ще одну проблему для Росії. Україна дійсно має ще радянські ядерні технології та засоби  постачання такої зброї, включаючи авіацію, а також оперативно-тактичні ракети "Точка-У" - теж радянської конструкції, дальність яких перевищує 100 км. Але зроблять і більше. Це питання лише часу".

Про вступ України до НАТО: "Основний противник НАТО – Росія, плацдармом для удару буде Україна. Вступ України до НАТО та розміщення на цій території озброєння — питання вирішене. Устави можуть використовуватися для запуску ракет "Томагавк". Українські аеродроми розташовані недалеко від наших, НАТО зможе щільно контролювати повітряний простір Росії аж до Сибіру. Підлітний час до Москви з Харкова становитиме 7 хвилин. Ніж до горла. Ми на це не погоджувалися".

Про плани РФ: "Росія має повне право вживати заходи у відповідь для своєї безпеки, так і будемо чинити".