Завантажити ще

Шойгу заявив, що Україні під силу розробити ядерну зброю, і здивував хронометром, що відстає на п'ять годин.

Шойгу заявив, що Україні під силу розробити ядерну зброю, і здивував хронометром, що відстає на п'ять годин.
Фото: Веленгурин Владимир

Міністр оборони Росії Сергій Шойгу вважає, що Україна має все для того, щоб створити ядерну зброю. При цьому можливості нашої країни вищі, ніж у Ірану та Північної Кореї. Про це Шойгу заявив 21 лютого на засіданні Радбезу РФ, де обговорюється визнання Росією так званих "ЛНР" та "ДНР".

– Хотів би звернути увагу на заяву Зеленського, що вони хотіли б собі повернути статус ядерної країни. Це небезпечно з кількох причин. Перша – за довгі роки перебування в СРСР там були створені можливості щодо вироблення такої зброї та її носіїв… Є обладнання, є спеціалісти та є можливості, набагато більші ніж у Ірану та Північної Кореї, – зазначив Шойгу.

За темою засідання глава Міноборони РФ заявив, що Україна нібито готує силовий варіант рішення щодо Донбасу. За його інформацією, біля кордонів Луганської та Донецької областей зосереджено 59.3 тисячі українських військовослужбовців. Також він згадав, що у Донецьку нібито через обстріл з боку українських силовиків майже немає води, у 2/3 Луганська немає газу.

Як зауважили російські ЗМІ, зокрема, " Медуза ", коли руку Шойгу показали крупним планом, на його годиннику було вказано час 12:47, а в Москві в цей момент було вже 17:47. Це змусило журналістів припустити, що засідання Ради безпеки було знято заздалегідь і змонтовано, а тепер йде в записі – і результат обговорення вже відомий.

Сергій Шойгу, як і інші російські високопосадовці, неодноразово стверджував, що Україна готова застосувати силу на Донбасі. У грудні 2021 року глава Міноборони РФ звинуватив американські приватні військові компанії у підготовці провокації на Донбасі з використанням хімікатів.

Раніше у своїй промові на Мюнхенській безпековій конференції український президент Володимир Зеленський заявив, що за відмову від ядерного потенціалу Україна отримала гарантії безпеки згідно з Будапештським меморандумом - а зараз немає ні зброї, ні безпеки. Глава держави повідомив, що Україна востаннє ініціює консультації в рамках Будапештського меморандуму, і якщо не отримає гарантій безпеки, матиме всі підстави вважати, що "пакетні угоди", укладені у 1994 році, не мають сили.