Завантажити ще

Олексій Резніков розповів про реальний сценарій російського вторгнення, який розкрило Міноборони

Олексій Резніков розповів про реальний сценарій російського вторгнення, який розкрило Міноборони
Фото: mil.gov.ua

Україна пропрацювала кілька можливих варіантів російської агресії, тому те, що відбувається останніми днями, не є сюрпризом для керівництва країни, зокрема військового: РФ втілює один зі сценаріїв. Про це голова Міноборони Олексій Рєзніков розповів 21 лютого на брифінгу.

За його словами, Україна не применшує загрози, її рівень високий, але влада здійснює прогнозування усіх сценаріїв, обираючи тактику поведінки.

- Серед інших ми розглядали сценарій, що РФ спробує буквально оточити військами: від Бреста до Таганрога, по суші, на двох морях та у тимчасово окупованому Криму. І позначити активність на тимчасово окупованій частині Молдови у Придністров'ї. Також очікувалося, що РФ на тлі цього влаштує загострення на сході України, – розповів він.

Міністр додав, що все це супроводжуватиметься іншими засобами тиску: кібератаками, мінуваннями цивільних об'єктів, спробами влаштувати заворушення під різними приводами.

- Мета цих дій - розхитати Україну зсередини, щоб ми змінили політичний курс і відмовилися від ЄС і НАТО, а зрештою втратили незалежність. Наразі цей сценарій і намагаються втілити, - констатував він.

Сьогодні підрозділи РФ налічують 127 тисяч осіб наземного компонента, з морським та авіаційним компонентами – 147 тисяч, повідомив Рєзніков. Україна не бачить відведення та не говорить про зменшення кількості російських військових неподалік своїх кордонів.

Загострення на Донбасі по всій лінії розмежування розпочалося 17 лютого. Незаконні збройні формування ОРДЛО за 17-18 лютого понад 120 разів порушили режим припинення вогню, ведучи обстріли позицій ЗСУ та об'єктів цивільної інфраструктури,

19-20 лютого обстрілів побільшало. 19 лютого противник 136 разів порушував "тишу", з нх 116 - із застосуванням забороненого Мінськими домовленостями озброєння. 20 лютого - 80 порушень "тиші". Є постраждалі як серед військових, так і серед цивільних. Вперше за 37 днів у ООС загинули українські воїни.