Завантажити ще

Зеленський на зустрічі з Харріс подякував Байдену і попросив підтримки

Зеленський на зустрічі з Харріс подякував Байдену і попросив підтримки
Фото: President.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський на конференції з безпеки у Мюнхені 19 лютого зустрівся з віцепрезидентом США Камалою Харріс.

Український лідер заявив про відданість мирному та дипломатичному шляху України у вирішенні ситуації на сході країни та протидії російській агресії.

- Мирний та дипломатичний шлях – це той шлях, який нам потрібен. Ми робили це останні 8 років. Це наша земля, ми розуміємо, що відбувається. Єдине, чого ми хочемо – це повернути мир у нашій країні, і в цій ситуації ми дуже вдячні вам, США, як нашому союзнику та партнеру, вдячні президенту Байдену, - сказав Зеленський під час зустрічі з делегацією США на полях Мюнхенської конференції.

Він також подякував Конгресу США за двопартійну підтримку Україні.

- Нам потрібні зараз конкретні кроки, конкретна підтримка. Ми отримуємо підтримку від вас у питаннях оборони для Збройних Сил. І ми готові це обговорювати та продовжувати цей діалог, тому що ми дуже зацікавлені у цьому. Коли я говорю "ми", я маю на увазі не лише Україну, бо наша сильна армія захищає Європу, і ми всі хочемо бути єдиними, хочемо дивитися у мирне майбутнє разом, - сказав Зеленський.

Президент України також заявив, що санкції проти РФ можуть допомогти мирному врегулюванню щодо деескалації.

- Перед агресією ми розуміємо, що санкції можуть дати мирне рішення. Тому я хотів би поділитися з вами, як ми бачимо цю ситуацію і що може спрацювати: ми віримо в наші сили та підтримку наших партнерів, - сказав Зеленський, послідовно просуваючи ідею превентивних санкцій.

Віцепрезидент США Камала Харріс підтвердила прихильність до дипломатичного врегулювання ситуації навколо України, знову заявивши, що санкції у разі агресії РФ будуть швидкими та жорсткими.

- Ми чітко заявили, що ми хотіли б, щоб питання (щодо врегулювання ситуації – ІФ) вирішувалося дипломатичним шляхом. І ми залишаємось відкритими для дипломатичного шляху. Але якщо Росія здійснюватиме агресивні кроки, ми застосуємо санкції та зробимо це спільно з союзниками у світі, - сказала Харріс президенту України Володимиру Зеленському.

Вона зазначила, що США разом з Україною серйозно ставляться до загрози, і мають намір говорити з союзниками "одним голосом".

- США стоять поряд із Україною. Якщо Росія і надалі атакуватиме вашу країну, як я вже говорила, ми застосуємо швидкі та жорсткі економічні санкції, - запевнила Харріс Зеленського.

Раніше під час зустрічі із прем'єром Британії Борисом Джонсоном Зеленський обговорив кроки щодо забезпечення безпеки України.

19 лютого Зеленський також має зустрітися з канцлером Німеччини Олафом Шольцем та представниками міжнародних фінансових інститутів. Як повідомили в ОП, президент чекає на конкретні домовленості щодо надання нашій країні додаткової військової та фінансової підтримки для посилення стійкості України.

18 лютого Джо Байден виступив із відеозверненням, у якому заявив, що Володимир Путін, на його переконання, вирішив вторгнутися в Україну. Тема можливої російської агресії - основна на Мюнхенській безпековій конференції, на яку Володимир Зеленський прилетів під час загострення на Донбасі.