Завантажити ще

Розслідувач з Bellingcat виявив, що ватажки т.зв. "ЛДНР" записали повідомлення про евакуацію ще 16 лютого

Розслідувач з Bellingcat виявив, що ватажки т.зв.
Фото: екран відео \youtube.com/watch? v = SSSAQIlb8oI & t

Опубліковані 18 лютого відеозвернення керівництва так званих "ДНР" та "ЛНР" про екстрену евакуацію населення були записані за два дні до цього - 16 лютого.

Такого висновку дійшов журналіст-розслідувач Арік Толлер з Bellingcat, вивчивши метадані відеофайлів зі зверненнями Дениса Пушиліна та Леоніда Пасічника. Скріни метаданих, де вказана дата створення – 16 лютого, Толлер виклав увечері у п'ятницю у Твіттер.

При цьому в промові Пушиліна наголошено на тому, що евакуацію оголошено «сьогодні, 18 лютого».

– З сьогоднішнього дня, 18 лютого, організовано масовий централізований виїзд населення до Російської Федерації. Насамперед евакуації підлягають жінки, діти та люди похилого віку, - заявив Пушилін.

Активіст Сергій Стерненко у своєму Телеграм-каналі написав, що звернення Пасічника зберігалося в комп'ютері в папці під назвою «Кидок мангуста», і припустив, що це може бути назвою спецоперації.

Відеозвернення Пушиліна та Пасічника були опубліковані вдень 18 лютого. Вони оголошують про початок масштабної евакуації населення до Росії, пояснюючи це зростанням напруженості в регіоні та войовничими планами України.

16 лютого (раннього ранку) західні ЗМІ, посилаючись на дані розвідок та слова Джо Байдена, називали ймовірною датою вторгнення Росії в Україну. Загострення на Донбасі розпочалося вранці 17 лютого, вже після того, як лідери самопроголошених "республік" записали свої відеозвернення.

18 лютого ватажки т.зв. "ЛНР" та "ДНР" оголосили евакуацію та закликали населення невизнаних республік виїхати на територію Росії, повідомивши, що Україна нібито перейде у наступ найближчим часом. У Донецьку після цього включили сирени цивільної оборони, які повідомляють про небезпеку.

У місті виникли черги біля банкоматів та пробки з автомобілів, що виїжджають у бік Росії. Крім того, під будівлею Донецької ОДА (тепер – офіс "уряду" т.зв. "ДНР" було підірвано автомобіль начальника народної міліції).

В Україні побоюються, що під час евакуації бойовиками ОРДЛО можуть бути організовані провокації, в яких згодом звинуватить ЗСУ, що може бути використане як привід для розв'язання бойових дій.