30 травня
Завантажити ще

В Офісі президента побоюються провокацій: бойовики можуть самі обстріляти людей під час евакуації з ОРДЛО до Росії

В Офісі президента побоюються провокацій: бойовики можуть самі обстріляти людей під час евакуації з ОРДЛО до Росії
Фото: Григорій КОСТАНТИНОВ.

В Офісі президента України висловлюють припущення, що оголошена 18 лютого екстрена евакуація населення з ОРДЛО до Росії може бути елементом провокації. Зокрема, її можуть використати для того, щоб обстріляти одну з евакуаційних колон та звинуватити в цьому українську сторону. Про це в коментарі РБК-Україна заявив радник голови Офісу президента Михайло Подоляк.

- Це дуже тривожна ситуація, яка не зводиться до пропаганди. Україна не хоче війни і точно не збирається здійснювати жодних наступальних операцій на Донбасі, - зазначив він.

На його думку, окупаційні сили застосовують усю свою фантазію, щоб хоч якось виправдати свої провокаційні дії, спрямовані на загострення.

- Що це за так звана "евакуація"? Цілком імовірно, що окупанти самі обстріляють одну з таких "евакуаційних" колон, щоб звинуватити Україну. Це очевидний мотив. Ми закликаємо російську сторону дати спокій Донбасу, виконувати свої переговорні зобов'язання і якщо кого і "евакуювати" з ОРДЛО, то це свою військову техніку, своїх диверсантів і своїх окупаційних структур, - додав Подоляк.

Подібні побоювання висловила міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

- Росія під приводом евакуації забирає дітей з окупованої території та вивозить їх до Ростовської області. Я одразу хочу сказати, що метою може бути провокація. Якщо не дай бог щось станеться, і Росія будь-яким способом буде щось пояснювати, повна відповідальність за те, що зараз там відбувається особливо з цивільним населенням з міжнародного права лежить на Російській Федерації, - заявила вона.

Раніше Верещук запропонувала жителям ОРДЛО якщо й їхати кудись в евакуацію, то не до Росії, а на територію, яку контролює Україна.

18 лютого ватажки т.зв. "ЛНР" та "ДНР" оголосили евакуацію та закликали населення невизнаних республік виїхати на територію Росії, повідомивши, що Україна нібито перейде у наступ найближчим часом. У Донецьку після цього включили сирени цивільної оборони, які повідомляють про небезпеку. У місті виникли черги біля банкоматів та пробки з автомобілів, що виїжджають у бік Росії. Крім того, під будівлею Донецької ОДА (тепер - офіс "уряду" т.зв. "ДНР" було підірвано автомобіль начальника народної міліції)

Також 18 лютого окупанти поширили фейкову інформацію про нібито спроби диверсій на хімічних об'єктах заводу "Стирол" у Горлівці та на нафтобазі в Оленівці. Україна спростовує ці фейки на рівні керівництва ЗСУ, Міноборони та МЗС.